Hlavní navigace

Šámal a Fridrich hosty nedělního pořadu Média a svět na ČT 24

27. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 11. 2007

Hosty nedělního pořadu Média a svět na zpravodajském kanálu ČT 24 budou odstupující ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal a jeho pověřený nástupce, dosavadní zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Milan Fridrich. Serveru DigiZone.cz to řekl redaktor pořadu Petr Vybíral.

Zdeněk Šámal pro náš pořad poskytne poslední rozhovor na půdě ČT, Milan Fridrich pak první. V době psaní této upoutávky není ještě jasné, zda se nám podaří pro časovou zaneprázdněnost natočit rozhovor s Jiřím Janečkem, nicméně triumvirát Janeček – Šámal – Fridrich je zárukou určitě zajímavého povídání, uvedl Vybíral.

UXD

Pořad nebude podle Vybírala řešit údajné politické tlaky na redakce zpravodajství a publicistiky ČT, ani vnitřní záležitosti veřejnoprávní televize: Mluvit se bude hlavně o lidech tvořících zpravodajství a ve zpravodajství pracujících. V premiéře jej ČT 24 odvysílá v neděli 2. prosince od 16:32, poté v repríze půl hodiny před půlnocí. K dispozici bude také v internetovém archivu ČT na adrese www.ct24.cz.

Zdeněk Šámal odchází z ČT do televize Nova, kde by měl od 1. ledna vést nový zpravodajský internetový portál. Kavčí hory opustí po čtyřech a půl letech 30. listopadu, Milan Fridrich ho ve funkci nahradí od 1. prosince.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.