Hlavní navigace

Samsung bude platit Microsoftu za každé zařízení s OS Android minimálně deset dolarů

Martin Vyleťal

Microsoft už delší dobu doráží na velké výrobce přístrojů obsahujících systém Android a vyhrožuje jim žalobou, pokud nebudou ochotny sepsat s Microsoftem licenční smlouvu. Ohání se při tom patenty, které prý Android porušuje. Už dříve uzavřel Microsoft dohodu s firmou HTC, která mu za každé prodané zařízení s Androidem platí údajně pět dolarů. Nyní dospěl Microsoft k podobné dohodě i korejským Samsungem. Podle neoficiálních informací bude Samsung platit Microsoftu za každé prodané zařízení s OS…

Microsoft už delší dobu doráží na velké výrobce přístrojů obsahujících systém Android a vyhrožuje jim žalobou, pokud nebudou ochotny sepsat s Microsoftem licenční smlouvu. Ohání se při tom patenty, které prý Android porušuje.

Už dříve uzavřel Microsoft dohodu s firmou HTC, která mu za každé prodané zařízení s Androidem platí údajně pět dolarů. Nyní dospěl Microsoft k podobné dohodě i korejským Samsungem. Podle neoficiálních informací bude Samsung platit Microsoftu za každé prodané zařízení s OS Android mezi deseti a patnácti dolary.

Microsoft si tak přijde na velmi slušné peníze. Například jen modelu Galaxy S II totiž Samsung od května, kdy byl uveden na trh, prodal deset milionů kusů.

Microsoft v minulosti uzavřel obdobné dohody také se společnostmi Acer, Onkyo, ViewSonic, General Dynamics Intronix, Velocity Micro a již zmiňovanou HTC. Nedohodl se však zatím s firmou Motorola Mobility, kterou nedávno koupil za 12,5 miliardy dolarů Google.

Zdroj: Guardian a The New York Times

Našli jste v článku chybu?
29. 9. 2011 14:23
tdvorak (neregistrovaný)

Z toho se člověku chce blejt, microsoft za poslední dobu vydal svůj operační systém pro mobily, je to propadák a nikdo ho nechce, tak aspoň bude dojit ty úspěšné a mít 10-15 dolarů z telefonu, kterej nevyrobil, nedodal do něj operační systém, nemá na něm žádnej přínos ani náklady, jen jeho právníci zvládli patentovat nějakou kravinu, která se už používá celou věčnost, nebo je to obecná věc jako dvojklik. Paráda, co?

29. 9. 2011 14:39

Nemohu si pomoci, ale když sleduji počínání MS, tak to nemohu nazvat jinak než parazitování na Androidu a Linuxu obecně. Smutné je, že pokud dnes chce člověk koupit mobil s Androidem aniž by přispěl MS, tak mu zbývají kromě Motoroly snad už jen mobily vyrobené v Číně. Můj příští mobil bude tedy zřejmě Motorola. Ostatně, kamarád si nedávno koupi Defy a je z něho nadšený...