Hlavní navigace

Samsung chtěl v roce 2010 přiblížit Galaxy co nejvíce iPhone. Svědčí o tom 132 stránkový dokument

Spor mezi Apple a Samsungem týkající se toho, zda Samsung kopíroval iPhone, čerstvě přinesl velmi zajímavý dokument. Má zhruba 132 stran (najdete ho například zde ve Scribd), pochází z roku 2010 a Samsung v něm srovnává Galaxy S a iPhone. Velmi detailní analýza je zajímavým čtením pro kohokoliv, koho zajímá uživatelské rozhraní mobilních telefonů. A zejména pokud chcete vidět, jak tehdejší Android (respektive Android v podání Samsungu) vypadal v porovnání s tehdejším iOSem.
Daniel Dočekal 8. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Spor mezi Apple a Samsungem týkající se toho, zda Samsung kopíroval iPhone, čerstvě přinesl velmi zajímavý dokument. Má zhruba 132 stran (najdete ho například zde ve Scribd), pochází z roku 2010 a Samsung v něm srovnává Galaxy S a iPhone. Velmi detailní analýza je zajímavým čtením pro kohokoliv, koho zajímá uživatelské rozhraní mobilních telefonů. A zejména pokud chcete vidět, jak tehdejší Android (respektive Android v podání Samsungu) vypadal v porovnání s tehdejším iOSem.

Podle Apple je tento dokument důkazem toho, že Samsung vědomě a záměrně kopíroval iPhone. Střízlivější pohled ale může být ten, že jde pouze o ukázku, toho, že u Samsungu to mysleli vážně. Podobná srovnání by měla mít k dispozici každá firma, která se snaží být na trhu úspěšná a čelí úspěšné konkurenci. 

Samsung na své Androidy dodával vlastní rozhraní, které místy velmi výrazně měnilo klasické rozhraní Androidu. A pokud jste kdy Samsung Galaxy S měli, tak jste si nemohli nevšimnout toho, že právě řadu prvků rozhraní Samsung změnil tak, aby více odpovídaly tomu, jak to fungovalo na iPhone. Ne vždy to ale jednoznačně k lepšímu, ale z řady bodů ve zmíněném dokumentu jasně plyne, že Samsung přišel na skutečně zbytečně složité a komplikované věci u Androidu.

WT100 klub3

Kompletní dokument si ze Scribd lze stáhnout i jako PDF, má celkem 263 stránek, obsahuje jak originální zprávu, tak anglický překlad.

Zdroj: Samsung’s 2010 Report Says its Galaxy Would Be Better If it Were Just More Like the iPhone