Hlavní navigace

Samsung přichází se službou TV Discovery, vyhledáváním a přehráváním video obsahu

22. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Spotřebitelům umožní na mobilních zařízeních a chytrých televizorech Samsung vyhledávat a přehrávat obsah od více poskytovatelů

Novu službu TV Discovery, která umožní rychlejší a snadnější přístup k televiznímu vysílání i video obsahu na internetu prostřednictvím mobilních zařízení a chytrých televizorů, představí na veletrhu Mobile Wolrd Congress v Barceloně společnost Samsung. Novinka umožní vyhledávat ve video obsahu od různých poskytovatelů a podporuje doporučení na základě osobního profilu uživatele. TV Discovery bude dostupná na letošních modelových řadách televizorů Samsung a mobilních zařízeních tohoto výrobce.

Službu bude možné využívat i při vzájemném propojení tabletu nebo chytrého mobilního telefonu se Smart TV od Samsungu. Výrazně zjednoduší vyhledávání videoobsahu, protože bude přinášet vždy aktuální informace o videích od různých poskytovatelů, a to ať od provozovatelů klasického televizního vysílání, tak videa na vyžádání (video on demand) či online videoportálů typu YouTube. Navíc si bude ukládat informace o uživatelově chování, takže po nějaké době mu začne sama přednostně nabízet obsah podle jeho preferencí.

ČTĚTE TAKÉ: Samsung pozastavil vývoj aplikace iVysílání České televize pro svoje Smart TV

„TV Discovery umožňuje vyhledávat a sledovat obsah od našich partnerských poskytovatelů bez ohledu na to, zda se jedná o vaše oblíbené předplacené televizní kanály nebo video na vyžádání,“ přiblížil prezident a ředitel obchodní jednotky Media Solution Center Dr. Won-Pyo Hong. „Služba také podporuje technologii osobních doporučení a dokáže se od uživatelů „učit“ jejich osobním preferencím. Čím více službu využíváte, tím relevantnější jsou její doporučení týkající se televizních pořadů, filmů a další zábavy na vyžádání,“ dodal.

NAPSALI JSME: Televizory Panasonic pro rok 2013: dva tunery, fascinující design a stříbrná všude, kam se podíváte

TV Discovery také umožní proměnit tablet na univerzální dálkové ovládání, kteé umožní vyhledávat v televizním vysílání i obsahu na vyžádání přímo z mobilního zařízení a vybrané výsledky hledání přehrávat na chytrém televizoru Samsung. Na americkém trhu bude po svém uvedení podporovat obsah od videoslužeb Netflix a Blockbuster, v evropských zemích Acetrax, Wuaki, MovieMax, FilmIn, Chili, Pathé a SF Anytime.

K TÉMATU: Seriál Průvodce světem Smart TV – chytrých televizorů

ICTZ23

Samsung plánuje TV Discovery spustit společně s uvedením nových modelových řad svých chytrých televizorů v prvním čtvrtletí letošního roku v Jižní Koreji, USA a 14 evropských zemích včetně Velké Británie, Francie, Itálie, Německa a Španělska. Český a slovenský trh firma vyloženě neuvádí. Ve druhém letošním čtvrtletí bude na zmíněných trzích k dispozici i verze TV Discovery pro vybraná mobilní zařízení.

DigiZone.cz připravuje přehled novinek modelových řad televizorů Samsung pro rok 2013

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.