Hlavní navigace

Samsung v Monaku představuje inovace pod heslem Smarter Living

11. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Samsung
Zákazníci se tak mohou těšit na bezrámečkové prohnuté televizory typu SUHD, novou edici chytrých hodinek či „rodinné centrum“ v podobě chladničky Family Hub.

Tzv. Evropské Forum Samsungu navazuje na lednový veletrh spotřební elektroniky CES v Las Vegas, kde firma získala 80 ocenění, včetně ceny za nejlepší inovace v oblasti televizorů: Best of Innovation Award in TV.

V Monaku se dnes představuje škála produktů určená především pro evropský trh, a protože tam DigiZone.cz má svého zástupce, budete mít možnost v nejbližší době získat informace takříkajíc z první ruky.

ČTĚTE TAKÉ: Samsung KS9500 SUHD: „bezrámečkový“ design a nové funkce systému Tizen

Samsung UE55JS9002T (SUHD): parádní obraz ze všech zdrojů až za hranice možného

Televizory Samsung 2016 mají mít jednodušší ovládání

Co je zatím známo, Samsung odhalil novou řadu televizorů s technologií SUHD (modely 2015 byly na DigiZone.cz výborně hodnoceny, například UE55JS9002T), u kterých navíc slibuje lepší a jednodušší ovládání a také rychlejší reakce operačního systému Tizen. Ten se už tak v posledních verzích, podle našich testů, hodně vylepšil…


Autor: Jan Brychta

Výrobce se rovněž chlubí tím, že jeho SUHD TV 2016 jsou vyrobeny zcela bez kadmia. Podporují také tzv. vysoký dynamický rozsah HDR zprostředkující mj. vyšší kontrast světlých a tmavých míst.

Pokud se to potvrdí, hodně zajímavá by mohla být také technologie Ultra Black, podle Samsungu „významně snižující odraz světla“…

ICTZ_2022_EARLY

Nové modely SUHD televizorů se mají objevit na jaře 2016 a jejich začátek hledejte v řadě 7000, konec pak u prémiové série 9000.

Oznámen byl i Ultra HD (4K) Blu-ray přehrávač UBD-K8500 taktéž s podporou HDR. Na evropský trh má být uveden v březnu a při jeho zakoupení získají zákazníci 4K disk s filmem Marťan.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.