Hlavní navigace

Šárka Bednářová z ostravské ČT dostala výpověď pro nadbytečnost. Odejde v lednu

8. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

“Během jediného roku mi byla dvakrát zrušena funkce,” postěžovala si moderátorka ostravského studia České televize serveru Médiář.cz

Ostravské studio České televize propustilo pro nadbytečnost moderátorku a vedoucí oddělení Nová média Šárku Bednářovou. Je jedním ze dvou zaměstanců divize Nová média v ČT Ostrava, kterým bude k 1. prosinci zrušena pracovní pozice, informoval server Médiář.cz. Druhou propuštěnou je redaktorka webu ČT Ostrava Petra Sasínová. Pro Bednářovou to znamená už druhé odvolání z funkce během jediného roku, ČT zároveň ke konci roku zruší i pořad Před půlnocí, který na ČT 24 moderovala.

K TÉMATU: Zastánkyně Pavlíny Kvapilové z Nových médií ČT propuštěna pro nadbytečnost

„Během jednoho roku mi byla zrušena funkce dvakrát. V červnu 2012 zrušili post šéfredaktorky údajně proto, že nezapadal do nové koncepce, která se teprve připravovala a redakce se tak ocitla na několik měsíců v chaosu a bezvládí. Pod hrozbou žaloby jsem byla převedena nakonec do pozice vedoucí Nových médií. Dnes jsem byla v rámci restrukturalizace odvolana z funkce k 1. 12. údajně pro nadbytečnost,“ řekla Bednářová serveru Médiář.cz. Protože však odmítla z ČT odejít dohodou, zaměstnankyní zůstane do konce ledna.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: ČT 24 zruší pořad Před půlnocí, nezapadá do “celodenního kontextu” vysílání

Bednářová byla horkou kandidátkou na ředitelku ostravského a olomouckého studia Českého rozhlasu. V letošním konkurzu na tuto funkci se probojovala až do finále, v tendru ale nakonec uspěl ředitel Moravského divadla v Olomouci Josef Podstata. V minulosti Bednářová opakovaně vedla ostravskou redakci zpravodajství ČT.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.