Hlavní navigace

Saské regionální televize čeká konečně přechod na digitální zemské vysílání

4. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Regionální stanice zůstávaly v Německu tak trochu stranou dění na poli pozemní digitální televize. Pro šíření signálu většinou využívají vysílače s menšími výkony nebo vlastní stanoviště.

Přesto, že pozemní analogové vysílání na celostátní úrovni se stalo u našich západních sousedů minulostí už před několika lety, jinak tomu bylo u regionálních kanálů. Některé z nich stále vysílají ještě analogově. To platí i pro malé stanice ze sousedního Saska, konkrétně pro vysílatele eRtv – euro Regional TV, VRF – Vogtland RegionalTV a TeleVision Zwickau. Ty oznámily přechod na technologii DVB-T během léta. Regulátor Sächsische Landesmedienanstalt (SLM) vzal tuto skutečnost na vědomí.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: ProSiebenSat.1 německé DVB-T nepotopila, smlouvu prodloužila do roku 2018

Kdy přesně k přechodu dojde, zatím nebylo oznámeno. Televize se však nechaly inspirovat regionálními vysílateli Leipzig Fernsehen a Info TV Leipzig z Lipska, kteří už tuto technologii využívají. Regionální televize využívají pro přenos svého signálu většinou malé lokální vysílače, případně na některých stanovištích s velkými stanicemi vysílají nižším výkonem. Další možností by bylo šíření prostřednictvím družice Astra, kdy se na jedné programové pozici střídá během dne více vysílatelů. Provozovatelé si tak mezi sebou rozdělí náklady na satelitní distribuci.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.