Hlavní navigace

Satelit je pro HDTV výhodnější než kabel, tvrdí ředitel středoevropské Astry

7. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 1. 2010

Podle ředitele satelitního operátora SES Astra pro střední a východní Evropu Martina Kubackeho je družice výhodnější pro přechod na televizi ve vysokém rozlišení obrazu než kabelová síť. Uvedl to v rozhovoru pro brožuru Digitalizace, kterou vydala Sdělovací technika. Myslím si, že satelit má jasné výhody díky kapacitě, kterou nabízí, konstatoval Kubacki.

Podle Kubackiho je v současné době většina kabelových sítí stále analogová a přechod na digitální způsob šíření vyžaduje ze strany provozovatele velké náklady. Zde vidím jasnou výhodu satelitu, kde každý nový HD program může být okamžitě k dispozici, uvedl ředitel Astry pro region střední a východní Evropy. Kubacki také promluvil o vysílání v DVB-S2, které využívají většinou operátoři s HD kanály. Významný a lineární nárůst diváků i programů v HD kvalitě naznačuje, že DVB-S2 bude dynamicky zvyšovat svůj podíl, řekl Kubacki.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.