Hlavní navigace

Satelit je pro regionální rádia atraktivní, míní šéfredaktor RadioTV.sk

11. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 3. 2008

V čem je satelit atraktivní pro regionální rádia? Nad tím se dnes v článku zamýšlí šéfredaktor serveru RadioTV.sk Juraj Koiš. Zmiňuje nejprve případ košického Kissu, který tímto způsobem jednoduše vyřešil dopravu svého signálu na některé vysílače a navíc šlo pro něj o výbornou propagaci, protože bylo donedávna jediným slovenským regionálním rádiem, které na satelitu vysílalo. Příchodem Hornet rádia a košického One se však podle něj tento trend mění. Stanice se tak můžou tímto způsobem dostat na celé území Slovenska. Výhodou je také pro Slováky atraktivní pozice, kde vysílá platforma Digi TV, která nabízí dotované set-top boxy.

Content 23

ČTĚTE TAKÉ: Astra vs. Telenor: Jak si rozdělí satelitní operátoři hrací pole?

Koiš dále uvádí, že výhodou pro satelitní vysílání regionálních stanic je také ekonomický aspekt. Podle neoficiálních informací má být možnost takto šířit signál dostupná už od 50 tisíc slovenských korun měsíčně. Když si uvědomíme, že provoz jednoho nízkovýkonného vysílače vyjde se všemi náklady odhadem na 20–30 tisíc korun měsíčně, dojdeme k závěru, že odhadovaná cena za satelitní šíření je vlastně celkem zajímavou investicí i pro lokálního vysílatele, konstatuje šéfredaktor serveru RadioTV.sk.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).