Hlavní navigace

Satelit v loňském roce překonal počet domácností s kabelem

18. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
18. 3. 2010

V současné době je 125 milionů domácností v Evropě a severní Africe, které mají k dispozici televizi ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) a mohou přijímat programy ze satelitů společnosti SES Astra. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu Satellite Monitor. Jejich počet tak vzrost o tři miliony oproti loňskému roku. Vůbec poprvé dosahuje v Evropě satelit více zákazníků než kabel, a to o šest milionů.

cif 24 - early cena - média

V Evropě je 77 milionů satelitních domácností, oproti tomu 71 milionů jich je připojeno na kabel. Z průzkumu společnosti SES Astra také vyplývá, že 86,5 milionu domácností využívá služeb terestrické digitální televize. Je zde zmíněna také IPTV, která obhospodařuje 9 milionů domácností v Evropě. Úspěch HDTV kanálů, jejichž počet je u této společnosti aktuálně 114, lze přičíst především vysokému počtu prodaných HD zobrazovačů. Předpoklad Astry je, že do roku 2013 bude 55 milionů domácností HD ready.

Průzkum Satellite Monitor 2009 realizoval satelitní operátor celkem ve 29 evropských a severoafrických zemích na téměř 70 tisíci respondentech formou osobního nebo telefonického pohovoru. Situace na klíčových trzích v západní a růst ve východní Evropě ukazuje, že jsme schopni udržet naše postavení a dále pokračovat v našem dosahu, uvedl při této příležitosti prezident a CEO SES Astra Ferdinand Kayser. Celkem je v Evropě 244 milionů analogových a digitálních domácností.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).