Hlavní navigace

Satelitní balíček HD+ z Astry má už 1,5 milionu zákazníků

29. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
29. 11. 2010

Německé komerční programy, které jsou součástí satelitní služby HD+, už dokázaly nalákat od loňského listopadu, kdy byla služba spuštěna, 1,5 milionu zákazníků. Právě tolik karet se podařilo prodat společnosti HD Plus, která je dceřinou firmou operátora SES Astra. Pro on-line vydání deníku Der Tagesspiegel to uvedl její generální ředitel Timo Schneckenburger.

ČTĚTE TAKÉ: Satelitní balíček HD+ z Astry se rozšíří o kanál Sixx

Zákazníci, kteří si pořídili kartu s modulem za službu doposud nemuseli platit, nyní ovšem operátor oznámil, že roční sledování přijde zákazníky od listopadu na 50 euro, tedy v přepočtu přibližně 1250 Kč. Balíček programů HD+ je v Německu označován za kontroverzní platformu. Jako placené jsou zde ve vysokém rozlišení (HDTV) šířeny stanice, které jinak najdou satelitní diváci na pozici 19,2 stupně východně nekódovaně. V současné době jde o Sat1, ProSieben, Kabel Eins, RTL, VOX, Sport1 a od prosince také RTL 2 a Sixx.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).