Hlavní navigace

Satelitní Digi TV odvysílá v sobotu přímý přenos z kickboxového turnaje Enfusion Live

Autor: YouTube
Jan Brychta

V sobotu 18. února od 18:30 hodin odvysílá kanál Digi Sport 2 HD první z devatenácti letošních kickboxových turnajů Enfusion Live, tentokráte z nizozemského Eindhovenu.

Doba čtení: 1 minuta

Kickboxová show Enfusion Live doplní sportovní obsah česko-slovenské satelitní platformy Digi TV, která krom jiného vysílá třeba anglickou nejvyšší fotbalovou ligu Premier League, její španělský protějšek La Ligu nebo tenisové turnaje ATP. Získali jsme vysílací práva na sérii Enfusion Live, takže Digi TV letos odvysílá celkem devatenáct galavečerů z celého světa, těší se Vladimír Rusnák, výkonný ředitel společnosti Digi CZ.

Enfusion Live se považuje za jednu z pěti nejvýznamnějších kickboxových organizací světa. Každý její galavečer se dělí na dvě části, první nazvanou Kickboxing Talents a druhou s titulem Enfusion Live. Ačkoli je první část věrna svému názvu a soustředí se na mladé talenty, zápasí v ní i držitelé pásů mistra světa různých organizací. Galavečer tradičně otevírá ženský duel. Hlavní zápasy večera ale nabídne následující Enfusion Live, tedy utkání Enfusion League a závěrečný titulový duel, kterým se v sobotu stane utkání ve váhové kategorii do 67 kilogramů.

V Eindhovenu se v rámci prestižní Enfusion League ve váhové kategorii do 72,5 kg, v níž systémem každý s každým bojuje šest hvězdných kickboxerů, diváci dočkají hned dvou duelů v této kategorii. Hlavním lákadlem sobotního programu je repríza loňského souboje, v němž se utkali Nordin Ben a Mohammed Jarraya, tvrdí Stano Galis, který bude galavečer na Digi Sport 2 HD komentovat.

Do zápasu nastoupí také Martin Pacas ze slovenského Trenčína, který se v supertěžké hmotnostní kategorii utká s Ismaelem Lazaarem původem z Maroka. Dění ve studiu obohatí svými postřehy promotér a manažer sportovního klubu Diamond Gym Žilina Robert Kajánek a kickboxer Vlado „Dracula“ Moravčík.

Kickbox je bojový sport, ve kterém se využívá kombinace východních a západních bojových technik. V kickboxu se zápasí vestoje, zápasení na zemi je zakázané. Pokud jeden ze zápasníků spadne, je zápas přerušen do té doby, než opět vstane a je schopen pokračovat.

Našli jste v článku chybu?