Hlavní navigace

Satelitní diváci bez karty včera neviděli díky omylu zahájení celoplošné televize Pětka

16. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na původní pozici po kanálu Retro Music Television, kterou obsadila Pětka, zůstalo chybou operátora aktivní původní kódování, jež mělo být na přání zástupců nové stanice dočasně odpojeno.

Nová celoplošná televize Pětka sice včera odstartovala podle plánu ve všech ohlášených distribucích – v rámci zemského vysílání, na satelitu a například i prostřednictvím IPTV sítě společnosti Telefónica Czech Republic, zahájení vysílání ale neviděli všichni diváci, jak bylo původně oznámeno. Důvodem je skutečnost, že program zůstal omylem zakódován na družici Astra 3B. Stanici si tak mohli ze satelitu pustit pouze majitelé kterékoliv karty pro příjem služeb CS Link a Skylink.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Přestala vám fungovat Retro Music Television? Nemáte přeladěno

Program zůstal omylem zakódován. V současné době tuto chybu řešíme a v průběhu dnešního dne by měl být program dostupný všem divákům na satelitu, tedy i těm bez karty, uvedl pro DigiZone.cz ředitel vysílání televize Pětka Jiří Němeček. Nekódované vysílání televize Pětka by mělo na satelitní pozici 23,5 stupně východně vydržet po dobu tří měsíců, poté bude přístupné na kartách CryptoWorks, ICE a Irdeto. Zahájení vysílání si mohou zájemci zopakovat v archivu stanice.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).