Hlavní navigace

Satelitní kmitočet ČT HD poslouží pro mezinárodní účely

29. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová transpondérová kapacita, ze které začal 15. března vysílat program ČT HD, poslouží v budoucnu pro expanzi společnosti Media Broadcast na další trhy.

Firma o tom informovala prostřednictvím své tiskové zprávy. Kapacitu využívaly kromě ČT HD doposud pouze kanály Spolkového sněmu (Bundestagu).

K TÉMATU: Zákazníky CS Linku a Skylinku čeká přeladění kanálu ČT 1 HD

Spuštění služeb DVB-S2 na satelitu Astra 23,5 stupně východně je důležitým krokem pro rozvoj Media Broadcast na dalších trzích ve východní Evropě a může nabídnout vhodnou migraci z formátu SD do HD, uvedl Ute Haimerl, šéf Broadcast Satellite Services, a dodal: Tímto se vytvoří základ pro naše další mezinárodní aktivity v těchto klíčových evropských trzích. Media Broadcast už v současné době vede jednání o poskytnutí satelitní kapacity a služeb prostřednictvím této kapacity.

Nové parametry ČT 1 HD (od 1. května, možno naladit od 15. března): Astra 3B (23,5 stupně východně), 11934/V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S2, kódování CryptoWorks a Irdeto.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.