Hlavní navigace

Satelitní pozici Skylinku a CS Linku budou používat pro distribuci i Srbové

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO Signál stanic RTS Sat, Radio B92, AS FM a Roadstar Radio je šířen volně, mohou ho tedy sledovat všichni diváci, kteří mají natočenou parabolu na tuto pozici.

Doba čtení: 1 minuta

Na satelitní pozici 23,5 stupně východně, tedy přesné té, kterou pro distribuci svých programů využívají operátoři Skylink, CS Link a T-Mobile televize, se objeví další operátor ze zahraniční, konkrétně srbská společnost Telekom Srbija. Podepsání kontraktu s touto firmou dnes oznámil lucemburský operátor SES, kterému satelitní kapacita patří. Pozice 23,5 stupně východně bude sloužit jako dodatečná kapacita k šíření rozhlasových, televizních a datových služeb. Primárně využívají kanály RTS Sat a Radio Beograd pozici 19,2 stupně východně. Satelit Astra 3B využívají pro distribuci svého signálu také operátoři Canal Digitaal z Beneluxu a Satellite BG z Bulharska.

Ukázka z vysílání srbského veřejnoprávního vysílatele Радио-телевизија Србије (РТС)
Autor: repro foto RTS Sat

Ukázka z vysílání srbského veřejnoprávního vysílatele Радио-телевизија Србије (РТС)

NEPŘEHLÉDNĚTE: Partner Skylinku, bulharská Satellite BG, má vážné existenční potíže

Nejnovější dohoda uzavřená se společností Telekom Srbija opět potvrzuje, že zákazníci tohoto operátora oceňují orbitální pozice SES, kvalitu odborného týmu i vynikající služby. Rovněž se jedná o významný milník, neboť budeme pokračovat v poskytování přenosové kapacity společnosti Telekom Srbija prostřednictvím nové orbitální pozice i pro jiné služby než DTH. Jsme potěšeni, že můžeme toto posilující partnerství podpořit a budeme i nadále poskytovat nejlepší služby na trhu, aby Telekom Srbija mohl dále obchodně růst, uvedl při této příležitosti viceprezident a hlavní regionální ředitel SES pro střední a východní Evropu Martin Ornass-Kubacki.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 11684/V, SR 2734, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA)

Našli jste v článku chybu?