Hlavní navigace

Satelitní signál Trojky HD poslouží i slovenským terestrickým vysílačům

2. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
2. 2. 2010

Třetí okruh slovenské veřejnoprávní televize, který bude šířen během ZOH Vancouver 2010 v satelitní platformě Skylink také ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), poslouží jako distribuční trasa pro některé terestrické vysílače. Serveru DigiZone.cz to dnes řekl výkonný ředitel společnosti TradeTec Jaromír Glisník. Půjde o lokality, jejichž dočasný provoz schválil nedávno tamní telekomunikač­ní úřad.

ICTZ23

K TÉMATU: Trojka bude vysílat na Slovensku dočasně v HD i přes DVB-T

K ukončení šíření kanálu BeBe TV HD a připojení programu Trojka HD na satelitu by mohlo dojít v nejbližších dnech, připouští Glisník s tím, že to může být klidně dnes. Je zapotřebí vše vyzkoušet a nastavit. To vyžaduje čas, dodal výkonný ředitel. Ostrý provoz Trojky HD z vybraných terestrickým vysílačů na Slovensku by měl probíhat od 12. do 28. února, tedy přesně v době OH Vancouver 2010. Na satelitu bude její signál dostupný všem, kteří mají na svých Skylink kartách aktivovaný slovenský region.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.