Hlavní navigace

Satelitní služba freeSAT se rozšířila kvůli hokeji o kanál ČT Sport HD

1. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ČT Sport HD je druhým kanálem České televize ve vysokém rozlišení, který mohou klienti freeSATu aktuálně sledovat. Trvale je v nabídce operátora umístěna stanice ČT 1 HD.

V nabídce satelitní služby freeSAT se dnes ráno nečekaně objevil sportovní kanál České televize ve vysokém rozlišení obrazu, tedy stanice ČT Sport HD. freeSAT je tak v tuto chvíli po Skylinku druhým satelitním operátorem, který má tuto stanici ve své nabídce. Na sociální síti Facebook ani prostřednictvím tiskové zprávy tato novinka komunikována prozatím nebyla. ČT Sport HD se do nabídky satelitní služby freeSAT dostává v den, kdy v České republice, konkrétně v Praze a Ostravě, začíná mistrovství světa v hokeji a upírají se tak k ní zraky sportovních fandů z celého světa.

Stanice ČT Sport HD začala vysílat v nabídce satelitní služby freeSAT. Obrázek lze zvětšit.
Autor: repro foto ČT Sport HD (freeSAT)

Stanice ČT Sport HD začala vysílat v nabídce satelitní služby freeSAT. Obrázek lze zvětšit.

ČTĚTE TAKÉ: Blackbelt TV ukončila vysílání ve službě freeSAT, odstartovala Fine Living Network

UXD

ČT Sport HD je druhým kanálem České televize ve vysokém rozlišení, který mohou klienti freeSATu aktuálně sledovat. Trvale je v nabídce operátora umístěna stanice ČT 1 HD. Oproti Skylinku je však freeSAT na tomto poli stále v nevýhodě a v jeho nabídce chybí program ČT 2 HD. Satelitní služba využívá především skutečnost, že může programy sdílet pro více trhů. Konkurenční Skylink má však v základní nabídce Digital HD řadu stanic, které u freeSATu zákazníci nenajdou, mimo jiné Novu Cinema HD, Primu Cool HD a další. ČT Sport HD se na družici Thor identifikuje jako „CT Sport“, v oficiálních boxech je umístěn na pozici 79.

Parametry příjmu: Thor 6 (1 stupeň západně), 12034(V, SR 30000, FEC 3/4, norma DVB-S2/8PSK, Video PID 0065, Audio PID 0073, PCR PID 0065

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.