Hlavní navigace

Satelitní služba Nová Digi zpřístupní klientům na Slovensku HD verze kanálů České televize

28. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kanály ČT 1 HD a ČT 2 HD se stanou od 1. září součástí balíčku Standard, který obsahuje za cenu 9,60 eur/měsíc, v přepočtu necelých 260 korun, přibližně 65 programů.

Jednou z novinek satelitní služby Nová Digi, kterou dnes oznámil její provozovatel, společnost Slovak Telekom, bude pro klienty na Slovensku i přístup k programům veřejnoprávní České televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Z důvodu možných problémů s teritoriálními právy budou zákazníkům dostupné pouze programy ČT 1 HD a ČT 2 HD, naopak stanice ČT Sport HD nikoliv. Nová Digi je po konkurenčním Skylinku teprve druhým operátorem na Slovensku, který obě HD verze kanálů České televize nabízí z družice.

cif - debata 2

Z ARCHIVU: Slovenská Digi TV dává své někdejší české sestře pomyslné sbohem

Kanály ČT 1 HD a ČT 2 HD se stanou od 1. září součástí balíčku Standard, který obsahuje za cenu 9,60 eur/měsíc, v přepočtu necelých 260 korun, přibližně 65 programů. Počet stanic ve vysokém rozlišení se tak v nabídce zvýší ze tří na pět. Doposud byly v této kvalitě klientům dostupné programy Jednotka (RTVS), Markíza a JOJ. Potěšující zprávou pro zákazníky bude i skutečnost, že kanál Digi Sport 4, který byl k dispozici pouze v rozšířeném balíku Maxi, se nově přesune také do balíčku Standard, jehož cena zůstává beze změny.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).