Hlavní navigace

Satelitní telefony se (možná) vracejí

Patrick Zandl

Satelitní telefonování prý není mrtvé. Naopak, chystají se nové projekty a znovu se satelitním telefonům předvídá skvělá budoucnost. V USA hodlají své služby již brzy nabídnout hned dva noví satelitní operátoři: TerreStar Networks a SkyTerra Communications, v obojím případě půjde o dualmode telefony s podporou satelitní a terestrické mobilní sítě. TerreStar navíc nedávno vypustila svůj první satelit a již ohlásila úspěšně zrealizovaný satelitní hovor a to hned na bázi VoIP. TerreStar ovšem je…

Satelitní telefonování prý není mrtvé. Naopak, chystají se nové projekty a znovu se satelitním telefonům předvídá skvělá budoucnost. V USA hodlají své služby již brzy nabídnout hned dva noví satelitní operátoři: TerreStar Networks a SkyTerra Communications, v obojím případě půjde o dualmode telefony s podporou satelitní a terestrické mobilní sítě. TerreStar navíc nedávno vypustila svůj první satelit a již ohlásila úspěšně zrealizovaný satelitní hovor a to hned na bázi VoIP. TerreStar ovšem je určen pro USA a Kanadu, kde si slibuje zájem od zákazníků v odlehlých oblastech.

Podle nejnovější analýzy ABI Research má být v roce 2012 přes tři miliony uživatelů těchto dualmode telefonů i s podporou LTE, což se obecně považuje za optimistické tvrzení, neboť současná síť Iridium má dnes zhruba 350 000 uživatelů.

Našli jste v článku chybu?