Hlavní navigace

Satelitní vysílání obohatí další německý HDTV program

13. 2. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
13. 2. 2006

Filmy, hudbu a zábavu nabídne od 1. dubna nový program Anixe HD, který bude vysílat prostřednictvím satelitu Astra, a to ve vysokém rozlišení obrazu. Podle informací serveru Parabola.cz se mohou diváci německé stanice těšit každý večer chvíli po osmé na atraktivní filmové novinky z posledních tří let. Provoz televize bude financovat reklama, za projektem stojí firma Anixe TV, která už poskytuje technické zázemí stanicím lastminute.tv a musikpark.tv. Anixe HD bude vysílat nekódovaně z družice Astra 19,2 stupňů východně, distribuční trasu zajistí satelit Astra 3A/1D, který dobře znají diváci tuzemského paketu Czech Link.

Vysílací standard a kompresní technologie stanice Anixe HD jsou zatím nejasné. Možnými kombinacemi jsou DVB-S/MPEG-2, DVB-S/MPEG-4 a DVB-S2/MPEG-4, přičemž poslední normu podporuje zatím minimum přístrojů. Diváci z Německa, ale i dalších zemí, mohou už dnes sledovat nekódované vysílání programů Sat.1 HD a Pro 7 HD i trojici placených kanálů Premiere: HD Film, HD Sport a HD Thema. Všechny používají normu DVB-S2, kompresi MPEG-4 a šíří je satelit Astra 19,2 stupňů východně.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).