Hlavní navigace

Sběr dat z WiFi sítí v rámci Street View přinese pro Google pokutu 25 000 dolarů

16. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americké FTC (Federal Trade Commission) v pátek oznámilo navrhovanou výši pokuty pro Google za neoprávněné sbírání (wardriving) dat z WiFi sítí při snímková měst pro Street View. Pokud není za samotný sběr dat, ale za to, že Google odmítl nasbíraná data předat. Navrhovaná výše je 25 000 dolarů. Podrobnosti z května 2010 najdete v původním článku – Google wardriving? A co má vlastně být?

Americké FTC (Federal Trade Commission) v pátek oznámilo navrhovanou výši pokuty pro Google za neoprávněné sbírání (wardriving) dat z WiFi sítí při snímková měst pro Street View. Pokud není za samotný sběr dat, ale za to, že Google odmítl nasbíraná data předat. Navrhovaná výše je 25 000 dolarů.

Podrobnosti z května 2010 najdete v původním článku – Google wardriving? A co má vlastně být?

FCC za samotný akt „odposlechu“ veřejně dostupných WiFi sítí Google žádnou pokutu neudělilo. A pravděpodobně také neudělí. Nemá dostatek důkazů, které by mohly na tento příklad aplikovat klasické případy porušení federálních komunikačních zákonů.

KL24

Google sbíral data z veřejných (nezabezpečených) WiFi v roce 2010 v rámci klasického snímkování pro Street View. Vzniklou komunikační krizi tehdy příliš nezvládl. Nejprve klasicky tvrdil, že součástí dat není nic, co by mělo jakýkoliv význam. Teprve se značným zpožděním připustil, že součástí dat jsou osobní údaje a podobné informace.

Zdroj: FCC Proposes $25,000 Fine on Google

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).