Hlavní navigace

SeaMonkey 2.0 Alfa 2 konečně podporuje RSS

12. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Připravovaný softwarový balík SeaMonkey 2.0 se dočkal druhé alfaverze. Největší novinkou je přímá podpora RSS technologie, která byka uživateli dlouho marně žádána. SeaMonkey sice vychází z Firefoxu a Thunderbirdu, ovšem k podpoře RSS se doposud jeho tvůrci neměli. Nyní se to mění. E-mailový klient poslouží nyní jako klasická RSS čtečka a v adresním řádku webového prohlížeče je teď v případě dostupnosti RSS tradiční ikona pro přihlášení k jeho odběru. Zatím však SeaMonkey na rozdíl od Firefoxu…

Připravovaný softwarový balík SeaMonkey 2.0 se dočkal druhé alfaverze. Největší novinkou je přímá podpora RSS technologie, která byka uživateli dlouho marně žádána. SeaMonkey sice vychází z Firefoxu a Thunderbirdu, ovšem k podpoře RSS se doposud jeho tvůrci neměli. Nyní se to mění. E-mailový klient poslouží nyní jako klasická RSS čtečka a v adresním řádku webového prohlížeče je teď v případě dostupnosti RSS tradiční ikona pro přihlášení k jeho odběru. Zatím však SeaMonkey na rozdíl od Firefoxu nepodporuje spolupráci s externími čtečkami v podobě programu třetí strany nebo webové služby.

SeaMonkey 2.0 Alfa 2 rovněž implementuje novinky z nedávno vydaného Thunderbirdu 3.0 Beta 1. Podporuje Linux, Mac OS X a samozřejmě Windows 2000 nebo novější. Vyšla sice jen verze v angličtině, ale mezi lokalizačními balíčky nalezneme i ten český. Ovšem i přes dostupnost lokalizace vzhledem k stále velmi ranému stádiu vývoje není SeaMonkey 2.0 Alfa 2 určen pro běžné každodenní užívání. (JasnaPaka Bloguje)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).