Hlavní navigace

SeaMonkey 2.1 Alfa 1 s podporou pro Direct2D

25. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

K dispozici je první alfaverze balíčku SeaMonkey 2.1, který vychází ze stejného základu jako chystaný Mozilla Firefox 4.0. Seznam změn zahrnuje rychlejší spouštění a zavírání prohlížeče, upozornění na zastaralé plug-iny, přehrávání videa přes HTML 5 ve full screen režimu, možnost uživatelské změny velikosti prvku testarea na webových stránkách, novou stránku about:support pro pomoc při řešení problémů, podporu některých novinek z CSS (např. gradienty) nebo Drag & Drop API, podpora…

K dispozici je první alfaverze balíčku SeaMonkey 2.1, který vychází ze stejného základu jako chystaný Mozilla Firefox 4.0. Seznam změn zahrnuje rychlejší spouštění a zavírání prohlížeče, upozornění na zastaralé plug-iny, přehrávání videa přes HTML 5 ve full screen režimu, možnost uživatelské změny velikosti prvku testarea na webových stránkách, novou stránku about:support pro pomoc při řešení problémů, podporu některých novinek z CSS (např. gradienty) nebo Drag & Drop API, podpora hardwarové akcelerace s využitím Direct2D a mnohé další. SeaMonkey 2.1 Alfa je k dispozici pro Windows, Linux a Mac OS X.

Plánům vývojářů byl z části věnován rozhovor, která nedávno pro náš sesterský server Root.cz poskytl Robert Kaiser, koordinátor projektu. Prozradil například, že uživatelé SeaMonkey se nemusí obávat nějakých drastických proměn uživatelského rozhraní. Samozřejmě budeme pozorně sledovat, co týmy Firefoxu a Thunderbirdu dělají se svými UI – nevidíme však svou misi v jejich napodobování, ale v poskytování dobře integrované a profesionálně zaměřené alternativy k jejich masově orientovaných produktům, uvedl Robert Kaiser pro Root.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.