Hlavní navigace

SeaMonkey 2.1 Beta s podporou pro Direct2D i OpenSearch

25. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Objevila se první betaverze balíčku SeaMonkey 2.1. Novinek, které si testeři mohou vyzkoušet, není málo. Je mezi nimi například oddělený běh vybraných plug-inů od hlavního procesu prohlížeče pro celkové posílení stability. Například havarující Flash Player by tak nyní neměl ohrozit otevřené webové stránky, protože poběží ve vlastním procesu. Uživatelé Windows 7 a Windows Vista si mohou vyzkoušet hardwarově akcelerované vykreslování webových stránek díky technologii Direct2D, s jejímž využitím…

Objevila se první betaverze balíčku SeaMonkey 2.1. Novinek, které si testeři mohou vyzkoušet, není málo. Je mezi nimi například oddělený běh vybraných plug-inů od hlavního procesu prohlížeče pro celkové posílení stability. Například havarující Flash Player by tak nyní neměl ohrozit otevřené webové stránky, protože poběží ve vlastním procesu. Uživatelé Windows 7 a Windows Vista si mohou vyzkoušet hardwarově akcelerované vykreslování webových stránek díky technologii Direct2D, s jejímž využitím počítá i čtyřkový Mozilla Firefox a devítkový Internet Explorer. JägerMonkey má pak dopomoci k rychlejšímu zpracování kódu v jazyce JavaScript.

Novinkou je podpora OpenSearch pro přidávání vlastních vyhledávacích modulů do výbavy prohlížeče. Kontextová nabídka řádku s adresou, který nadále funguje i jako vyhledávací pole, byla doplněna i o položku Paste and Go. Tento povel umožní mj. okamžitě přejít na URL ze schránky. Řádek s adresou byl vylepšen i o tlačítko pro rychlé přidání stránek mezi záložky. V akci je také Data Manager pro centralizovanou správu uložených dat souvisejících s jednotlivými stránkami (hesla, povolení, cookies). SeaMonkey 2.1 Beta 1 lze stahovat z webu projektu. Česká lokalizace není k dispozici, takže vhod by mohla eventuálně přijít alespoň ta slovenská, která je dostupná. (Mozilla.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.