Hlavní navigace

SeaMonkey 2.1 bude mít stejné jádro jako Firefox 4.0

Jiří Macich ml.

Chystaný webový prohlížeč SeaMonkey 2.1 bude využívat vykreslovací jádro Gecko 1.9.3, na němž bude postaven také Mozilla Firefox 4.0. Tvůrci SeaMonkey tak zcela přeskočí jádro Gecko 1.9.2, které používá aktuální Mozilla Firefox 3.6. Nejnovější ostrá verze SeaMonkey nese označení 2.0.3 a vyšla v závěru minulého týdne. Uživatelům přináší obdobné opravy jako prohlížeč Mozilla Firefox 3.5.8, který rovněž vyšel minulý týden. Zároveň jsou zapracovány i opravy z e-mailového klienta Mozilla Thunderbird…

Doba čtení: 1 minuta

Chystaný webový prohlížeč SeaMonkey 2.1 bude využívat vykreslovací jádro Gecko 1.9.3, na němž bude postaven také Mozilla Firefox 4.0. Tvůrci SeaMonkey tak zcela přeskočí jádro Gecko 1.9.2, které používá aktuální Mozilla Firefox 3.6. Nejnovější ostrá verze SeaMonkey nese označení 2.0.3 a vyšla v závěru minulého týdne. Uživatelům přináší obdobné opravy jako prohlížeč Mozilla Firefox 3.5.8, který rovněž vyšel minulý týden. Zároveň jsou zapracovány i opravy z e-mailového klienta Mozilla Thunderbird 3.0.2, na jehož vydání se zatím čeká. SeaMonkey 2.0.3 si můžete stáhnout také ze Slunečnice.cz. (Mozilla.cz)

Pokud už je řeč o prohlížeči Mozilla Firefox 4.0, tak tvůrci v rámci vývojových verzí přišli s přepracovanou podobou tlačítek na hlavním panelu. Je to součást dlouhodobě plánovaných rozsáhlých změn v uživatelském rozhraní. Tématu jsme se věnovali i v článku Firefox 3.6 je hotov. Co bude dál? Tlačítka nyní mají prostorový efekt a lépe ladí s Personas. V aktuálním Mozilla Firefoxu 3.6 s integrovanou funkcionalitou Personas se totiž občas stává, že kolem tlačítek při aplikování lehkého motivu vzhledu zůstává nepěkný obrys. (Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?