Hlavní navigace

Šéf divize Windows nečekaně odchází z Microsoftu

13. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po 23 letech opouští firmu Microsoft Steven Sinofsky, který poslední tři roky působil jako ředitel divize Windows. Do Microsoftu nastoupil v roce 1989 a podílel se mimo jiné na vývoji Microsoft Office 95 a 97 a poté dohlížel na vývoj dalších verzí kancelářských balíků z rodiny Office. Byl zodpovědný také za vývoj operačního systému Windows 7 nebo internetového prohlížeče Internet Explorer 8.

Po 23 letech opouští firmu Microsoft Steven Sinofsky, který poslední tři roky působil jako ředitel divize Windows. Do Microsoftu nastoupil v roce 1989 a podílel se mimo jiné na vývoji Microsoft Office 95 a 97 a poté dohlížel na vývoj dalších verzí kancelářských balíků z rodiny Office. Byl zodpovědný také za vývoj operačního systému Windows 7 nebo internetového prohlížeče Internet Explorer 8.

Sinofsky opouští firmu po vzájemné dohodě s výkonným ředitelem Stevenem Ballmerem. Spekulovalo se přitom o tom, že Sinofsky by se v budoucnu mohl posunout na vyšší pozice v managementu firmy. Byl dokonce zmiňován jako jeden z možných kandidátů na nového výkonného ředitele.

Sinofskyho odchod podle lidí, kteří jsou obeznámeni se situací, nesouvisí s produkty, na které ve své funkci dohlížel. Důvodem mohla být skutečnost, že Sifonsky se snažil bránit rozvoji produktů, které by v budoucnu mohly ohrozit pozici Windows a tím i jeho moc uvnitř firmy.

Zdroj: The Verge

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).