Hlavní navigace

Šéf divize Windows nečekaně odchází z Microsoftu

13. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po 23 letech opouští firmu Microsoft Steven Sinofsky, který poslední tři roky působil jako ředitel divize Windows. Do Microsoftu nastoupil v roce 1989 a podílel se mimo jiné na vývoji Microsoft Office 95 a 97 a poté dohlížel na vývoj dalších verzí kancelářských balíků z rodiny Office. Byl zodpovědný také za vývoj operačního systému Windows 7 nebo internetového prohlížeče Internet Explorer 8.

Po 23 letech opouští firmu Microsoft Steven Sinofsky, který poslední tři roky působil jako ředitel divize Windows. Do Microsoftu nastoupil v roce 1989 a podílel se mimo jiné na vývoji Microsoft Office 95 a 97 a poté dohlížel na vývoj dalších verzí kancelářských balíků z rodiny Office. Byl zodpovědný také za vývoj operačního systému Windows 7 nebo internetového prohlížeče Internet Explorer 8.

Sinofsky opouští firmu po vzájemné dohodě s výkonným ředitelem Stevenem Ballmerem. Spekulovalo se přitom o tom, že Sinofsky by se v budoucnu mohl posunout na vyšší pozice v managementu firmy. Byl dokonce zmiňován jako jeden z možných kandidátů na nového výkonného ředitele.

Sinofskyho odchod podle lidí, kteří jsou obeznámeni se situací, nesouvisí s produkty, na které ve své funkci dohlížel. Důvodem mohla být skutečnost, že Sifonsky se snažil bránit rozvoji produktů, které by v budoucnu mohly ohrozit pozici Windows a tím i jeho moc uvnitř firmy.

Zdroj: The Verge

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.