Hlavní navigace

Šéf Primy: Nevím, proč se má k vrácení naší původní licence vyjádřit i RTA

11. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
11. 1. 2012

UVNITŘ FOTO Vedení společnosti FTV Prima dnes do pražského hotelu Hilton pozvalo novináře, aby jim vysvětlilo svoje stanovisko ve věci překlopení licence z kanálu TV Prima na Prima family. Celé problematika podle slov generálního ředitele Marka Singera akcelerovala začátkem tohoto roku, kdy Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělala určitý krok, který nemá právo udělat.

K TÉMATU: Prima požádala RRTV o zrušení původní licence, ta se obrací na ČTÚ

Využili jsme právo vrátit naše licence pro televizi Prima. Pravomoce RRTV jsou jasně definovány a měla pouze vzít na vědomí, že licence je vrácena, konstatoval Singer. Podle něho tak učinila RRTV doposud ve všech případech. Nestandardní bylo, že místo toho kontaktovala Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Je to nestandardní krok, protože tento orgán má jiný účel. Je regulační. Navíc RRTV požádala o vyjádření i Regionální televizní agenturu (RTA), což je také dost nestandardní, uvedl Singer. Konkurenční RTA dříve vstupovala do regionálních oken Primy v přesně stanovených časech.

ČTĚTE TAKÉ: Ředitel Primy svolal na dnešek mimořádný brífink k „situaci s licencí“

ICTZ23

Nerozumíme, proč Rada takto postupovala, i když k tomu není důvod. Nemá k tomu rozhodovací pravomoc, konstatoval generální ředitel FTV Prima, která je držitelem licencí pro kanály Prima Group. Marek Singer řekl, že pro tuto společnost zanikla licence televize Prima k 1. lednu 2012. RRTV by neměla nic komunikovat s dalšími subjekty, ale pouze vyhovět. Pro nás už je problém vyřešen. Licence byla vrácena, konstatoval Singer, kterého překvapilo, že RTA nevyužila některé z možností, kterou má, například vstoupit jako samostatný subjekt do multiplexu 3.

Generální ředitel FTV Prima se případné arbitráže s RTA neobává. (Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.