Hlavní navigace

Šéf Rozhlasu: Wave by měl být silnou internetovou a digitální stanicí

14. 7. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 7. 2010

Prozatímní generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan vidí do budoucna Rádio Wave jako silnou internetovou a digitální stanici, která bude kooperovat vedle stávajících analogových okruhů. Nevyloučil, že by se to mohlo změnit, ale rozhodně to nebude v dohledné době. Já neříkám, že se to nemůže za čas změnit. Zatím v horizontu jednoho dvou let ale ne. To musím korektně říct, uvedl Duhan.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Radio Wave čekají změny, naznačil Duhan. Je příliš úzce zaměřené

Rádio Wave však hodnotí současný šéf Českého rozhlasu velmi pozitivně a líbí se mu také práce ve slovesné tvorbě. Jsou tam publicistické pořady, které jsou, z mého pohledu, excelentní a objevné, formálně i obsahově. Čili Wave místo má a rozhodně bude mít. Ale v danou chvíli je to stejný problém jako se stanicí mluveného slova, konstatoval Peter Duhan, který zároveň přiznal, že v roce 1992 se podílel na koncepci možného spojení Rozhlasu a Televize. Tato doba už ale podle něho dávno pominula.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.