Hlavní navigace

Šéf slovenského telekomunikačního úřadu se stává nepohodlným

13. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
13. 11. 2008

Pod předsedou Telekomunikačního úřadu Slovenské republiky (TÚ SR) Branislavem Máčajem se zřejmě začíná kývat židle. Tamní média začínají hovořit o jeho možném odvolání. S informací nejprve přišla zpravodajská agentura TASR, později online verze deníku SME a dnes také server Mediálne.sk. Podle SME by měla odvolání iniciovat politická strana Smer premiéra Roberta Fica, která ho nechce údajně ve funkci proto, že odmítl zrušit tendr na DVB-T nebo naopak stanovit podmínky tak, aby vyhovovaly skupině J&T.

KL22 hlasovani

Ministr dopravy Ľubomír Vážny se podle Digimedia.sk nedávno vyjádřil, že tendr na provozování DVB-T na Slovensku by měl být zrušen a vypsán znovu s novými podmínkami. Mačaj se střetl několikrát ohledně tendru s partnerem J&T Martinom Fédorom, a také s ministrem dopravy Vážnym a šéfem Úřadu vlády Federičom. Nabídli mu údajně místo na velvyslanectví v exotické zemi, když odejde z postu potichu, napsal doslova deník SME.

ČTĚTE TAKÉ:
Slovenský úřad se odvolal proti pozastavení digitalizace
TÚ SR: Slovensko bude vysílat terestricky v kompresi MPEG-4

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.