Hlavní navigace

Šéfka českého Vodafonu odchází, vystřídá ji Balesh Sharma

24. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

K výměně generálního ředitele tuzemské pobočky Vodafonu dochází po pěti letech. Kanaďanku Muriel Antonovou nahradí od listopadu dosavadní šéf firmy na Maltě Balesh Sharma.

Začátkem listopadu usedne do křesla generálního ředitele tuzemské pobočky mobilního operátora Vodafonu nová tvář.

Muriel Antonová

Muriel Antonová

Balesh Sharma, který do firmy nastoupil před deseti lety a od února 2011 vedl pobočku na Maltě, vystřídá ve funkci Muriel Antonovou.

Ta pracuje pro český Vodafone (tehdy ještě Oskar) už od roku 2000, kdy se ujala funkce viceprezidentky pro finance.

Jako členka nejvyššího vedení společnosti se podílela na rozjezdu třetího mobilního operátora na českém trhu a jeho následném úspěšném prodeji skupině Vodafone.

Firma popisuje Sharmu jako úspěšného manažera, kterému se na Maltě podařilo za poslední dva roky zvýšit tržní podíl ze 47 na 50 %. Loni zárověň zvedl tržby o 8,5 %.

Před angažmá na Maltě zastával několik pozic ve Vodafonu v Indii. V minulosti působil v manažerských pozicích ve společnostech BPL Mobile nebo Xerox a Ricoh.

Cloud 22 temata

Balesh Sharma

Balesh Sharma

Jaký bude osud Antonové, není zatím zřejmé. Vodafone oficiálně tvrdí, že do konce roku bude podporovat nového generálního ředitele. Zdali ji nabídli jinou pozici v rámci firmy, zástupci společnosti neuvedli.

V tuto chvíli Muriel Anton není ještě úplně rozhodnutá. Zvažuje možnosti jak ve skupině Vodafone, tak se dívá mimo společnost. Co je pro ni důležité a v čem chce dále pokračovat, je podpora a angažovanost v projektu Vodafone ČR Odyssey, prohlásila tisková mluvčí Vodafonu Markéta Kuklová.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.