Hlavní navigace

Šéfka STV: Bývalý ředitel Nižňanský způsobil ztrátu tři miliony

16. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 6. 2011

Podle nynější šéfky Rozhlasu a televize Slovenska (RTVS) Miloslavy Zemkové způsobil minulý generální ředitel STV Štefan Nižňanský svým jednáním a způsobem vedení této instituci ztrátu 127 505 eur, tedy v přepočtu přibližně tři miliony korun. Zemková to podle agentury TASR oznámila na dnešním zasedání Rady RTVS, kontrolním orgánu tohoto veřejnoprávní­ho média.

Z ARCHIVU: Generální ředitel STV uklidňoval diváky: Napsalo se o nás mnoho lží

Další škoda navíc podle Zemkové RTVS ještě hrozí. Měla by se pohybovat okolo pěti milionů eur, tedy v přepočtu přibližně 120 milionů korun. Jde o pochybení při zařizování a úhradách za právní zastupování ve sporu STV proti Studia Beta, na které upozornil RTVS i Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), upřesnila možné navýšení dluhu generální ředitelka RTVS. Současné vedení obou institucí se domnívá, že Nižňanský jednal mimo jiné v rozporu s efektivním nakládáním majetku STV.

MIF22_Early

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská Trojka skončí koncem června. Vrátí se možná za dva roky

Bývalý generální ředitel Slovenské televize pro server Mediálne.sk uvedl, že ho tato skutečnost nezajímá. Pokud prý byla podána stížnost na NKÚ, obě strany se sejdou u soudu. Nižňanský se dále k celé problematice odmítl vyjádřit. Nepřímo díky jednání ex-šéfa STV končí také sportovní okruh Trojka. RTVS už totiž nemá na jeho další financování a vypne ho již za dva týdny, na konci tohoto měsíce. Spolu s Nižňanským skončili na konci roku také lidé, kteří byli do STV za jeho vedení dosazení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.