Hlavní navigace

Šéfové CME Mainusch a Del Nin pro HN: Nova není na prodej, ani nezavře žádný kanál

13. 5. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Generální ředitelé skupiny CME v rozhovoru pro Hospodářské noviny odmítli nedávné spekulace MF Dnes, že se o koupi majitele Novy zajímají čeští miliardáři Petr Kellner a Pavel Tykač

Televize Nova ani celá mediální skupina CME nejsou na prodej a jejich vedení se ani nechystá uzavřít žádný z televizních kanálů, které provozuje v Česku. Hospodářským novinám to v exkluzivním rozhovoru řekli generální ředitelé CME Christoph MainuschMichael Den Nin. Popřeli tak nedávné informace deníku MF Dnes, podle nichž se o koupi celé CME zajímají čeští miliardáři Petr KellnerPavel Tykač, kteří si podle listu plánují ponechat pouze Novu a zbytek televizních stanic z portfolia CME rozprodat. Podle Del Nina jde o naprosto nepravdivou spekulaci.

K TÉMATU: Nový superšéf Novy je drsnější než Adrian Sarbu. Kdo je vlastně Christoph Mainusch?

„TV Nova je srdcem firmy, byla dlouhodobě její nejziskovější částí a my doufáme, že opět bude. Neumím si CME bez TV Nova představit,“ řekl Del Nin v rozhovoru pro HN. Česká republika byla nejvýnosnějším trhem CME až do předloňského roku, kdy ji tržbami z prodeje reklamy a dalších výnosů předběhlo Rumunsko. Tam se nyní CME chystá zbavit řady netelevizních aktivit spojených se společností MediaPro, již založil bývalý šéf CME Adrian Sarbu. Jde o rozhlasové stanice, kina a distribuci filmů. Té se CME věnuje i v Česku, kde za Sarba koupila společnost Bontonfilm. Tu se nyní chystá prodat.

ČTĚTE TAKÉ: O vedení CME, vlastníka Novy, se rozdělí Christoph Mainusch a Michael Del Nin. Vystřídají Sarba

Nova se naopak nebude podle obou manažerů zbavovat placené videotéky Voyo, k níž letos spustila volně přístupnou službu Nova Plus. Pouze se chystají Voyo decentralizovat, protože dosud bylo řízeno na všech trzích, kde CME působí, z jednoho místa. Nároky diváků a uživatelů internetových videoték se však v jednotlivých zemích liší a tomu se chce CME přizpůsobit. Christop Mainusch také odmítl spekulaci, že se Nova chystá sloučit některé své televizní kanály, například Fandu, Smíchov a Telku. Skupina ale zároveň nechystá spustit žádný nový televizní kanál, tedy alespoň do doby, než se situace CME stabilizuje.

Cloud23

NAPSALI JSME: Majitel Novy chystá hromadné propouštění. CME opustí do konce roku tisíc lidí

Hlavní část restrukturalizace skupiny Nova podle Mainusche již proběhla, televizi už nečeká tak velká vlna propouštění zaměstnanců jako dosud. Generální ředitel skupiny Nova také pozitivně vnímá probíhající jednání s největší tuzemskou kabelovou společností UPC o návratu placeného kanálu Nova Sport do jejího portfolia. Podle jeho slov se Nova Sport v blízké době do nabídky UPC vrátí. Mainusch ale nekomentoval, zda se kvůli tomu Nova vzdá požadavku, aby UPC skupině platila za možnost šíření HD verzí jejích televizních kanálů.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).