Hlavní navigace

Šéfredaktor Fincentra byl zadržen v Indonésii

Redakce

Šéfredaktor webu Fincentrum.com Petr Zámečník byl zadržen indonéskou policií za to, že si v Západní Papui fotil demonstraci za nezávislost této odlehlé provincie. Informovala o tom agentura ČTK. Pětatřicetiletý Zámečník byl zadržen ve městě Manokwari asi 400 kilometrů východně od Raja Ampat, lokality vyhledávané potápěči. 

Šéfredaktor webu Fincentrum.com Petr Zámečník byl zadržen indonéskou policií za to, že si v Západní Papui fotil demonstraci za nezávislost této odlehlé provincie. Informovala o tom agentura ČTK.

Pětatřicetiletý Zámečník byl zadržen ve městě Manokwari asi 400 kilometrů východně od Raja Ampat, lokality vyhledávané potápěči. 

„Vyslechli jsme ho, protože jeho cestovní povolení jej uvádí jako turistu. Teď byl předán imigračnímu úřadu,“ sdělil agentuře šéf manokwariské policie Agustinus Supriyanto. Zá­mečník „měl jet na dovolenou do Raja Ampat, ale místo toho byl přistižen, jak pořizuje snímky protestu,“ řekl.

Manifestace se zúčastnilo asi sto etnických melanéských Papuánců, kteří pochodovali k vládní budově za skandování „Svobodu Papui, my nejsme Indonésané“. In­donésie anektovala Papuu v roce 1969 v referendu o takzvaném sebeurčení, jež ale bylo všeobecně považováno za zmanipulované. Stále však oblast kontroluje tvrdou rukou policie i armády, aby potlačila desítky let trvající odpor uboze vyzbrojených povstalců.

Content 2017 - tip Footshop

Poslední Zámečníkův článek na Fincentru informuje čtenáře, jak si založit účet v indonéské bance.

Předseda představenstva Fincentrum, a.s. Petr Stuchlík zaslal Lupě následující prohlášení: 

Fincentrum se zadržením svého spolupracovníka nesouhlasí a je připraveno poskytnout svému šéfredaktorovi veškerou nutnou pomoc.

Zadržení v souvislosti s pohybem v místě konání pokojného protestu je nemyslitelné mimo jiné z toho důvodu, že v rámci své profese má Petr Zámečník na starosti výlučně obsah odborných finančních serverů v České republice a na Slovensku. Výhradně finančnímu a ekonomickému zpravodajství se Petr Zámečník věnuje v průběhu celé své novinářské kariéry, tedy i před svým nástupem do skupiny Fincentrum.

Našli jste v článku chybu?
12. 2. 2012 0:09
Jan M. Holík (neregistrovaný)

Ano, skutečně ho potřebují! I když se to zdá úsměvné... Oni mají samozřejmě své informace také a většinou kvalitní a první, investují zde a založí zde své koncerny a jsou připraveni s nimi jít na burzu, rozjet okolo nich investiční fondy a tak dále.

A českého redaktora potřebují právě k tomu, aby široké veřejnosti řekl, jak jsou akcie a investiční fondy těchto společností skvělou, výnosnou a stabilní investicí.

A když to jde hodně dobře, tak pak každý zlatý důl udělá na trhu ještě větší "zlatý…

9. 2. 2012 12:10
filexz (neregistrovaný)

Jan M Holík: "Papua je investorsky velice lákavá."

Díky za vysvětlení. Bože, netušil jsem, že američtí, čínští, japonští multimiliardáři, kteří mají satelitní fotky demonstrací v Papui i v Praze, potřebují českého redaktora, aby jim nafotil věci.