Hlavní navigace

Šéfredaktor sportu ČT je na slovenskou Trojku velmi zvědav

24. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 6. 2008

Otakar Černý, šéfredaktor sportu České televize, je velmi zvědavý na chystaný kanál našich východních sousedů STV Šport – Trojka, který odstartuje při příležitosti zahájení letních olympijských her v Pekingu. Řekl to včera serveru DigiZone.cz během návštěvy veřejnoprávní televize. Podle mě je to velké sousto, protože na Slovensku neexistuje portfolio sportů jako u nás. Oni nemají kvalitní basketbal, volejbal nebo házenou. Zkrátka to nemají čím naplnit, konstatoval Černý. Zároveň dodal, že si nedokáže představit, že by takový kanál jednou vysílal čtyřiadvacet hodin denně.

V době olympiády bude kanál vysílat 24 hodin denně, po jejím skončení vysílací čas omezí na sedm hodin denně. Necelou třetinu mají činit přímé přenosy, čtvrtinu sestřihy a pětinu záznamy. Sportovní kanál nabídne také publicistiku, zpravodajství a dokumenty. Nadpoloviční podíl vysílání by měl tvořit domácí sport. STV prozatím provozuje dva kanály, a to Jednotku a Dvojku. Do budoucna by pak chtěla spustit i čtvrtý program, který by se věnoval zpravodajství. Trojka bude dostupná např. prostřednictvím satelitní platformy SkyLink nebo v digitálních kabelových sítích.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ:
Slovenská Trojka už má logo a shání zaměstnance
Sportovní kanál STV3 bude, HD verze ale jen během olympiády

Server DigiZone.cz přinese v pátek svým čtenářům další díl seriálu Na návštěvě u… Tentokrát ho věnujeme zpravodajskému kanálu ČT24.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).