Hlavní navigace

Šéfredaktor sportu ČT je na slovenskou Trojku velmi zvědav

Otakar Černý, šéfredaktor sportu České televize, je velmi zvědavý na chystaný kanál našich východních sousedů STV Šport – Trojka, který odstartuje při příležitosti zahájení letních olympijských her v Pekingu. Řekl to včera serveru DigiZone.cz během návštěvy veřejnoprávní televize. Podle mě je to velké sousto, protože na Slovensku neexistuje portfolio sportů jako u nás. Oni nemají kvalitní basketbal, volejbal nebo házenou. Zkrátka to nemají čím naplnit, konstatoval Černý. Zároveň dodal, že si nedokáže představit, že by takový kanál jednou vysílal čtyřiadvacet hodin denně.

V době olympiády bude kanál vysílat 24 hodin denně, po jejím skončení vysílací čas omezí na sedm hodin denně. Necelou třetinu mají činit přímé přenosy, čtvrtinu sestřihy a pětinu záznamy. Sportovní kanál nabídne také publicistiku, zpravodajství a dokumenty. Nadpoloviční podíl vysílání by měl tvořit domácí sport. STV prozatím provozuje dva kanály, a to Jednotku a Dvojku. Do budoucna by pak chtěla spustit i čtvrtý program, který by se věnoval zpravodajství. Trojka bude dostupná např. prostřednictvím satelitní platformy SkyLink nebo v digitálních kabelových sítích.

ČTĚTE TAKÉ:
Slovenská Trojka už má logo a shání zaměstnance
Sportovní kanál STV3 bude, HD verze ale jen během olympiády

Server DigiZone.cz přinese v pátek svým čtenářům další díl seriálu Na návštěvě u… Tentokrát ho věnujeme zpravodajskému kanálu ČT24.

Našli jste v článku chybu?