Hlavní navigace

Sen o technologické nadvládě

25. 3. 2004
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Kdykoli někde vidím v nadpisu výraz „Sen o“, vzpomenu si na Vladimíra Macuru, který před téměř pěti lety zemřel, právě když jsem dočetl jeho knihu Český sen. Potkáváte někoho na chodbách a těšíte se, až se zapíšete na jeho seminář, a pak vám zbudou jen jeho knihy. Dnes mi Vladimíra Macuru připomněl výtečný článek v Ekonomu. Krásný sen o technologické nadvládě končí? - laboratoře AT&T, v nichž před rozdělením Bell Labs pracovalo jedenáct držitelů Nobelovy ceny, mění zaměření ze základního…

Kdykoli někde vidím v nadpisu výraz „Sen o“, vzpomenu si na Vladimíra Ma­curu, který před téměř pěti lety zemřel, právě když jsem dočetl jeho knihu Český sen. Potkáváte někoho na chodbách a těšíte se, až se zapíšete na jeho seminář, a pak vám zbudou jen jeho knihy. Dnes mi Vladimíra Macuru připomněl výtečný článek v Ekonomu. Krásný sen o technologické nadvládě končí? - laboratoře AT&T, v nichž před rozdělením Bell Labs pracovalo jedenáct držitelů Nobelovy ceny, mění zaměření ze základního výzkumu na aplikovaný.

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.