Hlavní navigace

Pavel Kolář: Senát pravděpodobně novelu vrátí do Sněmovny

1. 3. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
1. 3. 2006

Novela zákona o digitalizaci byla včera předána do Senátu. Tím začala běžet 30denní lhůta, během níž Senát musí novelu projednat. Očekáváme, že v dubnu se novela vrátí do Poslanecké sněmovny, prohlásil na bratislavské konferenci Středoevropské radiokomunikační dny 2006 Pavel Kolář, náměstek ministryně informatiky. Po projednání v PS by měla být předložena k podpisu prezidentu republiky.

MMF23 tip3

Pavel Kolář rovněž řekl, že první verze Technického plánu přechodu na digitální vysílání by měla být hotova v červenci. Vyhotoví ji Český telekomunikační úřad na základě celoevropské konference, která se bude konat v květnu v Ženevě. Plán by měl projít během léta diskusí a koncem roku by měl doputovat do vlády. Následně by měla být přijata novela o elektornických komunikacích jako závazný dokument pro postup při zavádění digitálního a vypínání analogového vysílání.

Včera také podle Koláře skončilo připomínkové řízení k návrhu koncepce digitalizace, která by Úřadu vlády měla být předána v pátek a vláda by o ní měla jednat v průběhu března.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je výkonným ředitelem společnosti Internet Info, s.r.o. a v současné době předsedou Výkonné rady SPIR. Věnuje se marketingu, internetovému prostředí, médiím a příležitostnému moderování. Své občasné postřehy umisťuje na web Simindr.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).