Hlavní navigace

Pavel Kolář: Senát pravděpodobně novelu vrátí do Sněmovny

Sdílet

Novela zákona o digitalizaci byla včera předána do Senátu. Tím začala běžet 30denní lhůta, během níž Senát musí novelu projednat. Očekáváme, že v dubnu se novela vrátí do Poslanecké sněmovny, prohlásil na bratislavské konferenci Středoevropské radiokomunikační dny 2006 Pavel Kolář, náměstek ministryně informatiky. Po projednání v PS by měla být předložena k podpisu prezidentu republiky.

NMI20-tip-obecny-temata1

Pavel Kolář rovněž řekl, že první verze Technického plánu přechodu na digitální vysílání by měla být hotova v červenci. Vyhotoví ji Český telekomunikační úřad na základě celoevropské konference, která se bude konat v květnu v Ženevě. Plán by měl projít během léta diskusí a koncem roku by měl doputovat do vlády. Následně by měla být přijata novela o elektornických komunikacích jako závazný dokument pro postup při zavádění digitálního a vypínání analogového vysílání.

Včera také podle Koláře skončilo připomínkové řízení k návrhu koncepce digitalizace, která by Úřadu vlády měla být předána v pátek a vláda by o ní měla jednat v průběhu března.