Hlavní navigace

Senzi, slovenská obdoba Šlágru, už testuje v DVB-T. Zachytitelná je i na našem území

Lukáš Polák

UVNITŘ FOTO Zatímco Šlágr TV se rozhodla využít pro své šíření na Slovensku lokálních multiplexů, Joj-ka, která za Senzi TV stojí, bude tento program šířen v DVB-T síti Towercomu.

Doba čtení: 1 minuta

Telekomunikační operátor Towercom, slovenská obdoba Českých Radiokomunikací, zahájil včera v tamním multiplexu 1 testy chystaného programu Senzi, který bude jakousi obdobou české Šlágr TV, jež si u generace starších diváků získává čím dál tím vyšší popularitu. Vysílání Senzi TV se prozatím skládá pouze s promo smyčky. Ostrý start proběhne v neděli 1. září. Na testy upozornili v diskusním fóru DigiZone.cz jeho čtenáři. Nejsnadnější cestu k tomuto programu mají diváci na Moravě, kteří mohou zachytit signál slovenského multiplexu 1 z vysílače Velká Javorina na kanálu 55. Používá se zde vertikální polarizace.

Ukázka ze zkušebního vysílání Senzi TV ve slovenském multiplexu 1
Autor: pro DigiZone.cz David Kříž

Ukázka ze zkušebního vysílání Senzi TV ve slovenském multiplexu 1

K TÉMATU: Senzi TV, slovenská obdoba Šlágru, už láká na chystaný start promo smyčkou na webu

Správné položení antény ale nemusí být pro zájemce o tuto stanici jediným problémem. Senzi TV není šířena ve starším standardu MPEG-2, ale v novějším MPEG-4/AVC. Znamená to, že divák pro její sledování potřebuje televizor nebo set-top-box s podporou tohoto kódování. Kromě Senzi TV mohou zájemci, kteří jsou v dosahu slovenského multiplexu 1 sledovat programy Wau, Dajto a Fooor. U našich východních sousedů fungují celkem tři celostátní neplacené digitální sítě a placený multiplex 4 označovaný jako Plustelka. Konkurence Senzi TV, kanál Šlágr, se rozhodla využít naopak lokálních sítí.

Našli jste v článku chybu?