Článek je celkem výstižný.
Skutečně o žádnou revoluci nejde. Jde opět o spoustu žvástů a kšeftů pro obchodníky s deštěm.
Vedlejším efektem bude Internet ještě více zasviněný děravými čínskými bastly a na nich běžícím malwarem... :-)
A toho pro(m)rdaného (někdy doslova) času na produktových školeních, různých kick-off akcích a dalších dýcháncích...
A pisálkové budou mít o čem psát..
O blbost se prostě nemusíme bát. Dál pokvete nerušeně.
Proč?
Jsou to naprosto regulérní námitky od toho, že něco, vybudované na míru německého průmyslu, bude v dalších zemích dělat potíže, až po to, že to přinese zcela nepredikovatelné dopady (od navazujících technologií až po sociální sféru).
Průmysl 4.0 není nic jiného než buzzword typu "přestavba" nebo "soubor opatření" (starší čtenáři pamatují, mladší si doplní vzdělání z historie své země).
Jinak se stačí podívat na to, jak německé ekonomice vysoce vyhovující euro vede ke krachu ekonomiky jižních států eurozóny.
Ivane, ale prace stroje v nemecke Evrope je drazsi nez lidska prace mimo ni uz ted. Proto mohou tlusti lide v nemecke Evrope v pracovni dobe komentovat clanek o prumyslu 4.0 na webu, zatimco mimo ni hubeni lide okopavaji maniok a to, ze tlachat na webu nemohou, je netrapi, protoze stejne nemaji elektriku.
A může za to ojro, protože investoři Řecku půjčovali s tím, že to za ně zatáhnou Němci, protože mají společnou měnu a nemohou si dovolit krach Řecka. Dokonce Řekům půjčovaly ve velkém německé banky za to, že si za ty peníze Řekové nakupovali ponorky v Německu. Euro vytvořilo ekonomický samožer. Pohledávky se hromadí v Německu, závazky v Řecku a nic z toho není kryté reálnými výkony ekonomiky, protože kdyby Řecku nepůjčili, německé ponorky by si nekoupili. A to je ten průšvih. Žádné inovace, žádné nové trhy, jen tisk peněz.
Ano a proto je Německo tak zadlužené. Vnitřní dluh je obrovský. Podíl parazitní populace obrovský. A ten mohou řešit jen expanzí a válkou. Jsou ve stejné situaci v jaké byli v roce 1938. Proto vymýšlejí takové kraviny jako Průmysl 4.0. Nákladově je i bez robotů ve výrobě porazí jiní.
Jako myslíte ty půjčené peníze co byli podmíněny, že za ně řecko musí nakoupit zbraně od německa a tak jim německo půjčilo? A to samé Francie...
Nebo Marshalův plán po válce, kdy bylo také určeno za co se půjčené peníze mají utratit a tak Řecku do té doby prosperující ekonomika padla na hubu, protože po "pomoci" se páteřní část ekonomiky řecka dodávala z USA?
Hele, já bych řekl, že to vše co Řecku, ale jakékoliv ekonomice (třeba i kraje v rámci Čr) ublížilo, je přerozdělování ne na základě potřeb, ale na základě úředníků a jejich dotací, kdy určí, kdo je dostane a na co...
Za mě kecáte hovadiny, že Řecko si samo může za "krach", ale nechcete připustit, že hlavní díl odpovědnosti má někdo z věnčí kdo si řešil své problémy na úkor Řecka...
Lidé dělají to co je pro ně výhodné. A tu patologii stvořilo euro protože zkratovalo rozdílné ekonomiky a tím se stalo, že tekly zkratové finanční toky, které obě ekonomiky vypálily. Německo snadným přístupem k zakázkám se taky poškodilo, protože tím přišlo o inovační potenciál, proč něco vymýšlet, když stačí mít známého v bance a hejla v Řecku.
Zdroj přímo z Německa https://industrie4.0.gtai.de/INDUSTRIE40/Navigation/EN/industrie-4-0
A něco pro rusomily - https://www.youtube.com/watch?v=3N-f4tkzCnM
Možný konec dominace Německa - https://www.youtube.com/watch?v=Q49WoAh67yE
Německá strategie průmyslu 4.0 je výsledkem škodlivého působení eura a pokřivení trhu, kdy v Německu vznikají inovacemi nezasloužené přebytky financí, které mohou být použity na podobné monstrózní strategie bez přirozeného ekonomického fundamentu.
Protože do jisté míry zde v rozhodování se neuplatňuje tlak trhu, dochází k rozhodování na základě kulturně podmíněných názorů, což vytváří prostor pro uplatnění kulturně patologických rysů, dané kultury. U Němců je to přehnaný důraz na plánování a snahu učinit budoucnost předvídatelnou, snahu vytvářet jistoty.
V podstatě jde o německý výmysl podporovaný německou vládou. A proto to skončí neúspěchem, protože je to zneužití technologií levicovou ideologií. Problém nikdy nebyl a není ve výrobě, průmysl 4.0 zkrachuje, protože jakoby umožní pružněji reagovat na výkyvy trhu, ale ne dostatečně, proto bude trh v německé Evropě regulován, aby se přizpůsobil průmyslu 4.0, protože do něj koncerny, které německou Evropu ovládají, investovaly kritické množství zdrojů, což povede k dalšímu zvětšení neoptimálního rozdělení zdrojů. Takhle se inovace nedělají. Základní chyba průmyslu 4.0 je v tom, že nepočítá s kolektivní inteligencí, snaží se ji paradoxně potírat kolektivní inteligencí strojů, je to jen modifikace německé posedlosti plánováním a posedlostí vytvořením světa bez nepredikovatelných inovací. Nakonec práce stroje v německé Evropě bude dražší než práce člověka mimo ni. A to bude důvod krachu.
Příkladem úspěšné technologické inovace byl ekosystém PC, který vycházel z reformační křesťanské ideologie, bible do každé rodiny, a místo toho PC do každé rodiny, což přineslo předem neurčené inovace a změnu kultury.
Pokud je nějaký projekt předem zkalkulován po německém vzoru, nemůže být úspěšný, protože je postaven jen na dosud známých skutečnostech a postrádá potenciál objevovat nové, a to je i případ německého průmyslu 4.0.
Podobné věci má generovat trh a vygeneruje je teprve, když nákladově jsou přístupné široké šíři producentů, je to stejné jako s kosmickým výzkumem, který se nestal masový, protože díky státním subvencím předběhl dobu svého masového rozšíření a dostal se na trajektorii průmyslu, který se bez podpory státu neobejde. A stejně dopadne i německý průmysl 4.0.
Německý průmysl 4.0 vypadá jako Fordova inovace unifikace a automatizace výroby, ale není jím, protože i u Fordova nápadu stál zase křesťansko reformní slogan, auto do každé rodiny. Základem německého průmyslu 4.0 je predikovatelná výroba i prodej. A to bez omezení svobody nelze, a bez svobody nejsou inovace, bez inovací dochází k neoptimálnímu rozdělení zdrojů, a neoptimální rozdělování zdrojů vede na krach.
Kvůli neoptimálnímu rozdělování zdrojů a nutné státní regulaci trhu, vyšší náklady budou tvořit vedlejší sociální náklady, kterými bude financován německý sociální stát. Snadná výroba a v podstatě státní financování výroby natištěnými penězi, povede k inflační spirále konglomerátu automatizované výroby a sociálního státu. Co se bude vyrábět, budou vymýšlet úředníci u zeleného stolu na základě nádorově bujících lidských práv.
Mimo německou Evropu výrobci toto břímě neponesou. V Německu nepůjde o průmysl 4.0, ale o Krach 4.0, čtvrtý za posledních 150 let. Jeho řešení bude stejné jako v minulosti, vojenskou expanzí. Dnes se málo zdůrazňuje, že Německo v roce 1938 stálo před státním bankrotem, díky výdajům německého sociálního státu a proto muselo jít do války, aby získalo další externí zdroje, když už zdroje zabavené Židům k financování sociálního státu nestačily.
Na průmysl 4.0 bude slyšet Čína a Rusko, což povede k vytvoření této průmyslově vojensko politické osy - Německo - Rusko - Čína. A, že na to Čína slyší, o tom svědčí její vojensko ekonomicky výzvědná strategie - Hedvábná stezka.
Pokud bude výroba mít charakter kolektivní inteligence, bude se chovat podobně jako lidské kolektivy, jistota povede k jejímu zlenivění, Němci si neuvědomují, že pokud stroje získají autonomii, omezí se tím jejich přímé řízení a začnou vykazovat podobné nectnosti jako lidé, například cílevědomou lenost a vyhýbání se práci.