Hlavní navigace

Sergey Brin: Čína, SOPA, Facebook a Apple ohrožují "otevřený internet"

Daniel Dočekal

The Guardian se pustil do zpovídání Sergeye Brina a má pár zajímavých postřehů. Například ten, že kdyby se Brin a Page měli dnes pustit do budování Google, možná by to neudělali. Podle Brina byl Google možný také díky tomu, že tehdejší web byl otevřený. A Brin také říká, že „jakmile nastavíte příliš mnoho pravidel, bude to omezovat inovaci“.  Rozhovor najdete ve Web freedom faces greatest threat ever, warns Google's Sergey Brin

The Guardian se pustil do zpovídání Sergeye Brina a má pár zajímavých postřehů. Například ten, že kdyby se Brin a Page měli dnes pustit do budování Google, možná by to neudělali. Podle Brina byl Google možný také díky tomu, že tehdejší web byl otevřený. A Brin také říká, že „jakmile nastavíte příliš mnoho pravidel, bude to omezovat inovaci“.  Rozhovor najdete ve Web freedom faces greatest threat ever, warns Google's Serge­y Brin

Content 2017 - tip Footshop

Podle Brina na „otevřený internet“ útočí řada věci – včetně vládní cenzury, odposlouchávání, nadměrné pokusy o ochranu duševního vlastnictví i nové komunikační portály, které sice používají webové technologie a Internet, ale pouze rámci omezujícího vlivu společnosti, které je provozují.

Brin jmenuje řadu hrozeb pro otevřený Inetrnet – Apple a aplikace na mobilní telefony (aplikace omezují možnost přístupu k datům a vytvářejí oddělení „internet“), Facebook (data jdou pouze dovnitř, ven je odmítá pustit), snahy zavést nové zákony jako SOPA či PIPA (které by vedly k prakticky témuž šmírování a omezování jako používá Čína). 

Našli jste v článku chybu?
18. 4. 2012 1:18
honzikd (neregistrovaný)

Autore, je ta zprávička výsledkem strojového překladu z Google Translate? Jinak si nedovedu vysvětlit tolik překlepů a chyb. (Obsah zprávičky pomíjím..)

22. 4. 2012 15:14
MK (neregistrovaný)

Z naděje na začátku "dont be evil" se stali stejní "evil" jako ostatní. Jen oproti VV tihle vydělávají miliardy a v touze po ještě více penezích jim vadí, že jsou jiné firmy, které mají taky svoje zájmy a nepodlézají jim. Takže klidně ať FB blokuje gugl, je to jejich plné právo a nikde není psáno, že google má patent na veškerý obsah na netu. Takže jděte s těma kecama do háje Gugleři.