Hlavní navigace

Seriál Odsouzené má málo diváků, TV Barrandov změnil jeho vysílací čas

23. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
23. 9. 2009

Jedna z hlavních podzimních novinek na digitální plnoformátové televizi Barrandov, původní česko-slovenský seriál Odsouzené, který vznikl v koprodukci ve slovenskou komerční televizí Joj, má potíže. Nepřitahuje zdaleka tolik diváků, kolik si Barrandov představoval a televize jej musela po dvou týdnech přesunout do pozdějšího vysílacího času.

K TÉMATU: TV Barrandov začala natáčet seriál Odsouzené

TV Barrandov vysílá Odsouzené od 31. srpna každé pondělí a středu. Původně jej nasadil do hlavního vysílacího času od 20:00 hod., kvůli malému zájmu diváků ale seriál od pátého dílu posunul na devátou hodinu večer. Do změny vysílacího času Odsouzené zdaleka nedosahovaly ani průměrného celodenního podílu Barrandova na dospělém publiku. Vyplývá to z výsledků elektronického měření sledovanosti malých digitálních stanic, které má server DigiZone.cz k dispozici.

KL22 hlasovani

První díl Odsouzených v pondělí 31. srpna vidělo 36 tisíc diváků starších patnácti let, což představuje 0,4 procenta dospělé populace a 0,96 procenta dospělého publika. Barrandov přitom dosahuje průměrného celodenního podílu okolo 2,3 procenta. Odsouzeným se o mnoho lépe nevedlo ani později. Druhý díl seriálu vidělo 59 tisíc a třetí 57 tisíc diváků starších patnácti let.

Když u čtvrtého dílu, který Barrandov odvysílal ve středu 9. září, došlo k dalšímu poklesu diváků až na 48 tisíc, rozhodlo se vedení televize Odsouzené přesunout do méně konkurenčního času od 21:00 hod., což se ukázalo být dobré řešení. Hned další díl 14. září totiž sledovalo už 72 tisíc diváků starších patnácti let, což představovalo 0,8 procenta dospělé populace, ale hlavně 2,11 procenta dospělého publika, čímž se Odsouzené výrazněji přiblížili celkovému podílu Barrandova na publiku.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.