Hlavní navigace

Seriál Sherlock se objeví na Dvojce den po premiéře na britské BBC

16. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sherlock Holmes a doktor Watson v neodolatelném podání Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana se tentokrát zcela výjimečně, a podle tvůrců série naposledy, ocitají na stopě zločinu.

Pouhý den po premiéře na britské BBC se objeví speciální epizoda seriálu Sherlock na druhém programu České televize. Veřejnoprávní médium o tom již informovalo diváky na sociálních sítích Twitter a Facebook, dnes zprávu zveřejnilo i formou tiskové zprávy. BBC odvysílá fanoušky dlouho očekávaný speciální díl na Nový rok, na obrazovce České televize se pak objeví již následující den. Je to vůbec poprvé, kdy se k českým příznivcům dostane premiérový díl světově úspěšného seriálu díky České televizi takto rychle, uvedla mluvčí Alžběta Plívová.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize nakoupila od BBC novou řadu Sherlocka, Fleminga a Top of the Lake

Sherlock Holmes a doktor Watson v neodolatelném podání Benedicta Cumberbatche a Martina Freemana se tentokrát zcela výjimečně, a podle tvůrců série naposledy, ocitají na stopě zločinu v kulisách viktoriánského Londýna. Tedy v prostředí a době, kam dobrodružství slavného detektiva původně umístil praotec celého fenoménu, Sir Arthur Conan Doyle, popsala stručně zápletku Plívová. V produkci BBC jsou natočeny již tři série Sherlocka po třech příbězích, které mohli vidět i diváci České televize. V současné době se připravuje série čtvrtá. Novoroční premiéra je speciálním dílem mezi těmito řadami.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.