Hlavní navigace

Seriály českých televizí sledují statisíce lidí na internetu

25. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
25. 3. 2009

Česká televize, NovaPrima dlouhodobě nabízí svou původní seriálovou tvorbu na internetu, a počet diváků u počítače roste. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny. Nejobsáhlejší archiv nabízí ČT, která v něm má přes 44 tisíc pořadů. „Největší pozornosti se zpravidla těší nové díly talk show Jana Krause Uvolněte se, prosím. Díl z 23. ledna zaznamenal 323 345 spuštění,“ říká mluvčí České televize Ladislav Šticha.

Na webu Novy poutá především sitcom Comeback, který týdně navštíví průměrně 93 tisíc diváků. „Průměrný týdenní počet zobrazení pak činí 809 tisíc,“ říká mluvčí Novy Michaela Fričová.

Content 23

Web České televize spolu s portálem ČT24 navštěvuje přes 1,1 mil. unikátních návštěvníků. Výhodou je především fakt, že v archivu jsou i pořady, které se dávno nevysílají, jako například publicistický týdeník Bez obalu. Dostupné jsou i některé celé sportovní přenosy a další důležité akce. Zábavní portál Nova.cz má měsíčně 1,4 milionu unikátních návštěvníků, další milion navštěvuje její zpravodajský TN.cz, informují HN. Prima neumísťuje svoji tvorbu na vlastní web, ale spolupracuje s videoportálem Stream.cz, který patří do skupiny Seznam.cz.

Nejoblíbenějším pořadem Primy na internetu je podle mluvčí Jany Kocové seriál Velmi křehké vztahy, měsíčně zaznamená přes 800 tisíc zhlédnutí. Na Jak se staví sen se dívá téměř půl milionu lidí, Top Star Magazín zaznamená za měsíc čtvrt milionu zhlédnutí, informuje deník Hospodářské noviny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).