Hlavní navigace

Server Akciecz.cz byl v dražbě prodán za 350 000 Kč

David Slížek

Jakou cenu má malý finanční server s 8 000 unikátními návštěvníky měsíčně? Pokud budeme věřit údajům majitele webu Akciecz.cz Jana Hýska, je to 350 000 Kč. Právě tuto částku za server v dražbě nabídl vítězný zájemce. „S vítězem aukce se brzy sejdeme a předběžně jsme domluveni, že si nový majitel celý projekt kompletně převezme v průběhu prosince (a proběhne také transakce),“ píše Hýsek ve své zprávě o výsledku dražby.

Jakou cenu má malý finanční server s 8 000 unikátními návštěvníky měsíčně? Pokud budeme věřit údajům majitele webu Akciecz.cz Jana Hýska, je to 350 000 Kč. Právě tuto částku za server v dražbě nabídl vítězný zájemce.

„S vítězem aukce se brzy sejdeme a předběžně jsme domluveni, že si nový majitel celý projekt kompletně převezme v průběhu prosince (a proběhne také transakce),“ píše Hýsek ve své zprávě o výsledku dražby.

Dražba probíhala 45 dní a zájemci mohli přihazovat e-mailem nebo telefonicky. Obsah serveru tvoří většinou zdarma celkem 16 autorů. Náklady na jeho provoz jsou podle Hýska 4500 Kč měsíčně a výdělek z reklamy 25 000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
4. 10. 2012 9:09

No, uvidíme, jestli to skutečně dražitel zaplatí. Když si vezmu, že daný server jsou jen 1. převzaté články z jiných serverů (zde pochybuji, že k danému přebírání existuje svolení), 2. zcela mrtvá komunita (příspěvky staré víc jak rok), 3. "návody" nijak nesouvisející s finančními trhy, tak hodnota tohoto projektu sotva převyšuje hodnotu ceny domény....

4. 10. 2012 22:13
Hýsek (neregistrovaný)

Pokud to považujete za bláboly, tak vás můj názor či argumenty stejně nezajímají. Řekl bych.