Hlavní navigace

Service unavailable. Facebook zažil rozsáhlý výpadek

Autor: Isifa
David Slížek

Ani největší světová sociální síť není imunní vůči velkým výpadkům. Týkal se webového klienta, mobilních aplikací i Messengeru.

Pokud se nemůžete připojit k Facebooku, chyba není na vaší straně. Největší světová sociální síť zažila územím rozsáhlý, ale časově krátký výpadek (cca dvacet minut). Vzhledem k počtu uživatelů ale samozřejmě vzbudil velkou pozornost.

Nejvíce se o problému samozřejmě dozvíte z Twitteru, kde se hashtag #facebookdown během několika minut dostal mezi nejtrendovější pojmy. 

Mimo provoz byla kromě webové aplikace i aplikace mobilní, kterou sice šlo otevřít, ale hlásala, že nemůže načíst nové příspěvky. Někteří uživatelé se setkali s tím, že se jejich příspěvky publikovaly neúplné nebo se na timeline objevily vícekrát.

Výpadek nezasáhl všechny uživatele a nabíhání služby je také postupné, takže se může stát, že někomu už služba běží (jako nám v redakci) a někdo si na zprovoznění ještě počká.

Facebook není první ani poslední službou, která se dostala krátkodobě do potíží. V pondělí se s velkým výpadkem služeb potýkal například Skype.

Našli jste v článku chybu?
25. 9. 2015 9:48
zero (neregistrovaný)

Klidně by mohl přestat fungovat ........

Každý den chodím ven a vyprávím kolemjdoucím, co jsem jedl, jak se cítím, co jsem dělal předchozí noc a co budu dělat zítra večer. Také jim rozdávám fotky mé rodiny, mé kočky a moje fotky, jak pracuji na zahradě a jak trávím volný čas v bazénu. Také poslouchám jejich rozhovory a říkám jim, že je miluji. A všem říkám "Líbím se vám, líbím?" A fuguje to. Už mám tři přátele: Dva policisty a psychiatra....

Tak to je Facebook...

25. 9. 2015 11:55

Ne ... vyprávím to svým přátelům. A vyprávím jim co chci. Co nechci, o tom mlčím. Stejně jako třeba při večírku, nebo v hospodě. Jenom pojem přítel je trochu devalvovaný, ale princip je shodný.

Ale do hospody většina lidí nechodí každý den. Kdežto na FB mohou. Mohu jim sdělit, že jedu někam kam by mohli též. Že jsem našel nějakou zajímavost. Upozorním, upřesním, někdy pokecám, někdy se pobavím. Je to všechno takové jednodušší, než používat emaily či telefony. Nejde to zavrhovat jen proto, že je…