Hlavní navigace

Service unavailable. Facebook zažil rozsáhlý výpadek

24. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa
Ani největší světová sociální síť není imunní vůči velkým výpadkům. Týkal se webového klienta, mobilních aplikací i Messengeru.

Pokud se nemůžete připojit k Facebooku, chyba není na vaší straně. Největší světová sociální síť zažila územím rozsáhlý, ale časově krátký výpadek (cca dvacet minut). Vzhledem k počtu uživatelů ale samozřejmě vzbudil velkou pozornost.

Nejvíce se o problému samozřejmě dozvíte z Twitteru, kde se hashtag #facebookdown během několika minut dostal mezi nejtrendovější pojmy. 

Mimo provoz byla kromě webové aplikace i aplikace mobilní, kterou sice šlo otevřít, ale hlásala, že nemůže načíst nové příspěvky. Někteří uživatelé se setkali s tím, že se jejich příspěvky publikovaly neúplné nebo se na timeline objevily vícekrát.

Výpadek nezasáhl všechny uživatele a nabíhání služby je také postupné, takže se může stát, že někomu už služba běží (jako nám v redakci) a někdo si na zprovoznění ještě počká.

Facebook není první ani poslední službou, která se dostala krátkodobě do potíží. V pondělí se s velkým výpadkem služeb potýkal například Skype.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn