Hlavní navigace

SES Astra poskytne uvolněnou satelitní kapacitu po analogu pro HDTV

18. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 10. 2010

Uvolněná satelitní kapacita po ukončených analogových kanálech poslouží v budoucnu pro vysílání kanálů s vysokým rozlišením obrazu (HDTV). V rozhovoru pro německou internetovou televizi messelive.tv to řekl generální ředitel německé pobočky SES Astra Wolfgang Elsaesser. Ten je v tomto směru optimistou především díky tomu, že hospodářská krize by měla být za námi a čeká se vzestup.

Analogové vysílání v Německu pomalu končí. Poslední takto šířené programy přeruší svou distribuci 30. dubna 2012. Dohodly se na tom tamní subjekty, především pak veřejnoprávní televize a některé komerční stanice (ProSiebenSat.1, RTL Medien Grupe), které jsou sdruženy ve spolku klardigital. Elsaesser, který poskytl interview messelive.tv však neuvedl, zdali se tato skutečnost bude týkat pouze placených nebo i nekódovaných stanic. Těch druhých zatím příliš na pozici 19,2 východně není.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).