Hlavní navigace

Šestou AppParade vyhrála logická hra Escapology pro iPhone

28. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Cenu pro vítěze, o němž rozhoduje publikum, si z pražského kina Oko odnesl slovenský vývojář Vladimír Hrinčár. Ve studiu Hyperbolic Magnetism působí s Jánem Ilavským, který vyhrál před rokem s aplikací Magio TV a na podzim s aplikací herního webu Sector.sk.

V přehlídce českých a slovenských mobilních aplikací, kterou včera v kině Oko uspořádal server Médiář, zvítězila logická hra Escapology pro iPhone. Hráč v ní po dotykové obrazovce přesunuje různobarevné kuličky a kamínky. Prosadila se v konkurenci sedmnácti přihlášených výtvorů.

Ačkoli cenu z rukou sponzorů a organizátorů převzal Vladimír Hrinčár, hlavním autorem oceněného kusu je podle popisku v App Store jeho kolega z vývojářského studia Hyperbolic Magnetism Ján Ilavský. Třetím vítěstvím tak předstihl Tomáše Zvěřinu z Multimedia ateliéru, který AppParade vyhrál zatím jen dvakrát. Jedinou AppParade, kterou nevyhrál ani Ilavský ani Zvěřina, byla ta pátá loni v prosinci. Nejvíc hlasů v ní dostala hra Rune Legend pro Windows Phone od vývojářského studia Dreadlocks. 

BRAND

Ján Ilavský patří v Česku a na Slovensku mezi komerčně nejúspěšnější vývojáře pro iOS. Jeho aplikace Midnight HD, která „k ničemu není, jen k ukrácení volného času“, vydělala jen za první dva týdny v App Store přes tři sta tisíc korun.

Podle nepotvrzených zpráv z Twitteru se po skončení AppParade vydařil také večírek, kterým programátoři mobilních aplikaci svou kvartální sešlost završili.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).