Hlavní navigace

Šestý kanál Novy, zábavná televize Smíchov, má vysílat jen 12 až 16 hodin denně

Jan Potůček

Nova nepočítá, že by pro nový program vyráběla původní pořady. Zaměří se na dramatickou a dokumentární tvorbu komediálního a zábavného charakteru americké produkce.

Doba čtení: 1 minuta

Nový televizní kanál Novy, zábavný program Smíchov, k němuž tato televizní skupina získala tento týden licenci od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), počítá s vysíláním 12 až 16 hodin denně. “Program bude tematicky zaměřen převážně na dramatickou a dokumentární tvorbu především americké provenience, a to komediálního a zábavního žánru,” informovala RRTV v tiskové zprávě ze svého aktuálního zasedání, na němž rozhodla o udělení vysílací licence.

K TÉMATU: Nova získala licenci pro šestý televizní kanál, zábavný program Smíchov

Smíchov má být pozemně šířený program, Rada však nezmiňuje, zda bude celoplošný. Vysílací licence mu platí na 12 let, v pořadí šestý televizní kanál skupiny Nova má zahájit vysílání do roka od chvíle, kdy si Nova převezme písemné rozhodnutí RRTV o udělení licence. Smíchov získal licenci krátce poté, co vysílací rada udělila oprávnění plánovanému čtvrtému programu skupiny Prima, dokumentárnímu kanálu Prima Zoom. Půjde v pořadí o čtvrtý volně šířený program Novy, dva kanály této skupiny jsou placené (Nova Sport, MTV).

Našli jste v článku chybu?