Hlavní navigace

Seznam chystá rošády ve vedení

7. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

A bude to největší změna za posledních mnoho let. Ovšem velká dramata neočekávejte, firma potvrzuje svůj směr.

O tom, že v Seznamu jsou židle v pohybu, se šuškalo již na párty Křišťálové Lupy. Podle našich informací mělo dojít k přesunům na místech nejvyšších, což ale v podání Seznamu nebude žádná velká revoluce.

Asi nejdůležitější změnou bude zřízení postu generálního ředitele, tedy nejvyššího šéfa Seznamu. Tím se od nového roku má stát Pavel Zima, dosavadní výkonný ředitel společnosti. A s novou funkcí bude Zimovi přímo podřízeno i produktové oddělení. Zima tak bude mít přímý dozor nad rozvojem klíčových služeb Seznamu a spadat přímo pod něj budou všichni produktoví manažeři Seznamu, jejich týmy a také oddělení návrhářů uživatelského rozhraní a grafiky.


Autor: Ivana Dvorská, Lupa.cz

Pavel Zima hostem NetClubu.

Místopředsedou představenstva Seznamu Pavel Zima zůstává.

Michal Feix

Další postup čeká Michala Feixe, dosavadního provozního ředitele Seznamu, jenž se letos věnoval konsolidaci situace v Global Inspiration, provozovateli videoslužby Stream. Situace zde se zkonsolidovala převzetím druhé poloviny podílu od Miloše Petany (Stream.cz: videoúspěch, který stál 100 milionů) a Michal Feix se stane od nového roku výkonným ředitelem Seznamu. Na této pozici bude Feix odpovědný za vedení obchodu, marketingu, financí, lidských zdrojů a technického oddělení, tedy všech ostatních částí Seznamu kromě produktů.

Tady patří faktická poznámka. Seznam nemá ve funkcích zrovna největší pořádek. Pavel Zima je sice na webu společnosti uváděn jako výkonný ředitel Seznamu, v tiskových zprávách je ale zhruba od poloviny letošního roku uváděn jako ředitel generální. Z toho by se dalo spekulovat o ledasčem, zřejmě nejpodstatnější ale bude to, že Zimovi se fakticky uvolňují ruce k tomu, aby se mohl více věnovat rozvoji produktů Seznamu.

Top management Seznamu: Pavel Zima je zde uváděn jako výkonný ředitel, v tiskových zprávách je ředitelem generálním. Dobrá zpráva je, že od Nového roku bude jasno.

Top management Seznamu: Pavel Zima je zde uváděn jako výkonný ředitel, v tiskových zprávách je ředitelem generálním. Dobrá zpráva je, že od Nového roku bude jasno.

Poslední změnou je pozice Vlastimila Pečínky, dosavadního ředitele výzkumu a vývoje. Od ledna vznikne nově technické oddělení, jemuž bude šéfovat. Toto oddělení pod sebe sloučí provoz a vývoj, fakticky to tedy znamená posílení Pečínkovy pozice.

Tiskové oddělení Seznamu naše informace potvrdilo a chystá jejich oficiální zveřejnění.

K čemu tyto rošády? Půjde především o zesílení dozoru nad službami Seznamu, přičemž se nedá přehlédnout, že Pavel Zima je co do filosofie služeb myšlenkově kompatibilní se zakladatelem a většinovým vlastníkem Ivem Lukačovičem. I to zřejmě přispělo k tomu, že Zima bude bdít nad produkty, a aby bylo zřejmé, jaký důraz na své produkty Seznam klade, jsou netradičně jediným úkolem a posláním generálního ředitele firmy.

Seznam se chystá na rozsáhlé úpravy klíčových služeb, především pak Emailu, který již revitalizaci potřebuje, jako sůl. Na zásadní změně celého Emailu, jak vzhledu, tak technického pozadí, se pracuje přes rok. Stejně tak se chystá nový Sport a především změny ve Streamu, který Seznam převedl do úsporného režimu, tedy propustil většinu zaměstnanců, ukončil většinu videoprodukce a chystá se na jeho zásadní přepracování. Zda se mu tím podaří oživit klesající návštěvnost Streamu, ještě uvidíme.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.