Hlavní navigace

Seznam opět následuje Google: nabídne i relevantní podstránky

7. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seznam.cz plánuje do svého fulltextového vyhledávače implementovat pomůcku, kterou jistě důvěrně znají uživatelé Googlu. U některých dotazů se na stránce s výsledky vyhledávání budou zobrazovat i odkazy na dílčí části nalezených webů, které by (v závislosti na dotazu) mohly uživatele zajímat. Tyto odkazy mají zkrátit cestu uživatele hlavně v modelu uživatelského chování: 1. najdu web, 2. jdu tam, 3. prokliknu se dál na podstránku, píše se na Blogu fulltextového týmu české portálové jedničky.…

Seznam.cz plánuje do svého fulltextového vyhledávače implementovat pomůcku, kterou jistě důvěrně znají uživatelé Googlu. U některých dotazů se na stránce s výsledky vyhledávání budou zobrazovat i odkazy na dílčí části nalezených webů, které by (v závislosti na dotazu) mohly uživatele zajímat. Tyto odkazy mají zkrátit cestu uživatele hlavně v modelu uživatelského chování: 1. najdu web, 2. jdu tam, 3. prokliknu se dál na podstránku, píše se na Blogu fulltextového týmu české portálové jedničky. Tyto návodné odkazy se mají v blízké budoucnosti zobrazovat při použití vyhledávacího dotazu, ze kterého je patrné, že uživatel hledá konkrétní web (a nikoliv jen informaci kdekoliv na webu).

Vypsány budou jen u prvního výsledku vyhledávání. Uživatelé se tedy nemusí bát zaplevelení stránky s výsledky vyhledávání kupou odkazů do útrob webů nabídnutých mezi výsledky. Obdobně to funguje i u Googlu. Seznam.cz zatím tuto funkci testuje na searchtest.sez­nam.cz. Je zřejmé, že poslouží hlavně uživatelům, kteří si vyhledávací pole portálu pletou s adresní řádkou prohlížeče, ale určitě nejen jim. Jak funkce v praxi funguje si můžete vyzkoušet zadáním dotazu Lupa.cz.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.