Hlavní navigace

Seznam převádí některé své nemovitosti na Iva Lukačoviče

Redakce

Drobnou indícii, že je Seznam možná opravdu na prodej nebo možná jen skutečnost, že její 70% akcionář Ivo Lukačovič se snaží udělat si „doma“ pořádek, nabízí pohled do katastru nemovitostí. Minulý měsíc už v Praze společnosti Seznam zbýval jen pozemek pod garáží u jedné z vil v pražské Barrandovské ulici, shodou okolností domu, který Ivo Lukačovič koupil od společnosti Seznam v lednu 2008. Právě tento zbylý pozemek společnost Seznam začala převádět na Lukačoviče minulý měsíc, jak je patrné z…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Drobnou indícii, že je Seznam možná opravdu na prodej nebo možná jen skutečnost, že její 70% akcionář Ivo Lukačovič se snaží udělat si „doma“ pořádek, nabízí pohled do katastru nemovitostí. Minulý měsíc už v Praze společnosti Seznam zbýval jen pozemek pod garáží u jedné z vil v pražské Barrandovské ulici, shodou okolností domu, který Ivo Lukačovič koupil od společnosti Seznam v lednu 2008. Právě tento zbylý pozemek společnost Seznam začala převádět na Lukačoviče minulý měsíc, jak je patrné z řízení, uvedeného ve veřejné on-line přístupné databázi Katastru nemovitostí. Lukačovič v letech 2007 – 2008 zakoupil i dům v Praze 6 – Břevnově, nedaleko místa, kde vyrůstal a několik bytů v Praze na Smíchově, nedaleko sídla Seznamu. U těchto nemovitostí byly na straně prodávajících subjekty bez vazby na společnost Seznam.

Z výroční zprávy společnosti Seznam, a.s. za rok 2006 je patrné, že společnost vlastnila k 31. prosinci 2006 nemovitosti za 17,2 milionu korun. Novější údaje o nemovitém majetku společnosti nejsou v Obchodním rejstříku online k dipozici, databáze katastru uvádí v k.ú Praha jen právě převáděný pozemek.

Diners Vánoce2019

Na Iva Lukačoviče, u kterého bylo již několik let v žebříčku nejbohatších lidí časopisu Týden uváděno, že jako fyzická osoba nevlastní žádnou nemovitost (a stále tento údaj uvádí i Wikipedia, v poslední době vyplynulo, že vlastní též několik pozemků pod sportovním letištěm v Praze na Točné a že je vážným zájemcem o privatizaci tohoto letiště. Hlubší záměry s letištěm naznačuje i fakt, že Lukačovičem 100% vlastněná společnost Bóbika, s.r.o. byla začátkem srpna uvedena v Obchodním rejstříku pod změněným jménem na Letecké Muzeum Točná, s.r.o..

Společnost Bóbika pamětníci možná znají z malé podnikatelské přestřelky Iva Lukačoviče a společnosti NetCentrum, úplně na začátku se tato firma jmenovala Internet Media.