Hlavní navigace

Seznam převádí některé své nemovitosti na Iva Lukačoviče

14. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Drobnou indícii, že je Seznam možná opravdu na prodej nebo možná jen skutečnost, že její 70% akcionář Ivo Lukačovič se snaží udělat si „doma“ pořádek, nabízí pohled do katastru nemovitostí. Minulý měsíc už v Praze společnosti Seznam zbýval jen pozemek pod garáží u jedné z vil v pražské Barrandovské ulici, shodou okolností domu, který Ivo Lukačovič koupil od společnosti Seznam v lednu 2008. Právě tento zbylý pozemek společnost Seznam začala převádět na Lukačoviče minulý měsíc, jak je patrné z…

Drobnou indícii, že je Seznam možná opravdu na prodej nebo možná jen skutečnost, že její 70% akcionář Ivo Lukačovič se snaží udělat si „doma“ pořádek, nabízí pohled do katastru nemovitostí. Minulý měsíc už v Praze společnosti Seznam zbýval jen pozemek pod garáží u jedné z vil v pražské Barrandovské ulici, shodou okolností domu, který Ivo Lukačovič koupil od společnosti Seznam v lednu 2008. Právě tento zbylý pozemek společnost Seznam začala převádět na Lukačoviče minulý měsíc, jak je patrné z řízení, uvedeného ve veřejné on-line přístupné databázi Katastru nemovitostí. Lukačovič v letech 2007 – 2008 zakoupil i dům v Praze 6 – Břevnově, nedaleko místa, kde vyrůstal a několik bytů v Praze na Smíchově, nedaleko sídla Seznamu. U těchto nemovitostí byly na straně prodávajících subjekty bez vazby na společnost Seznam.

Z výroční zprávy společnosti Seznam, a.s. za rok 2006 je patrné, že společnost vlastnila k 31. prosinci 2006 nemovitosti za 17,2 milionu korun. Novější údaje o nemovitém majetku společnosti nejsou v Obchodním rejstříku online k dipozici, databáze katastru uvádí v k.ú Praha jen právě převáděný pozemek.

BRAND23 Workshop

Na Iva Lukačoviče, u kterého bylo již několik let v žebříčku nejbohatších lidí časopisu Týden uváděno, že jako fyzická osoba nevlastní žádnou nemovitost (a stále tento údaj uvádí i Wikipedia, v poslední době vyplynulo, že vlastní též několik pozemků pod sportovním letištěm v Praze na Točné a že je vážným zájemcem o privatizaci tohoto letiště. Hlubší záměry s letištěm naznačuje i fakt, že Lukačovičem 100% vlastněná společnost Bóbika, s.r.o. byla začátkem srpna uvedena v Obchodním rejstříku pod změněným jménem na Letecké Muzeum Točná, s.r.o..

Společnost Bóbika pamětníci možná znají z malé podnikatelské přestřelky Iva Lukačoviče a společnosti NetCentrum, úplně na začátku se tato firma jmenovala Internet Media.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).